Home Gateway Hatası ve Çözümü

Eğer internet bağlantınız birden kesiliyor ve “Home Gateway” hatası alıyorsanız bu hatanın neden kaynaklandığını ve çözüm yolunu burada sizlere sunacağız.

Home Gateway Türkçe anlamı Ev ağı’dır. Yani bilgisayarınızın internet bağlantısının yapıldığı ağ diyebiliriz daha kolay anlamanız için. Bu hatanın nedeni ise internet bağlantınızı sağlayan kablolar da teknik bir sorun olduğu anlamına gelmektedir.

Nginx Home Gateway

Teknik sorunlar kablolarınızın kırık olabilir, ezik olabilir veya kablonuz çok eskimiş bağlantıyı tam olarak iletemiyordur. Bu kablolar ise internet bağlantınıza gelen telefon kablolarından olabileceği gibi modem ağ kablosundan modem ile telefon arasında bulunan kablolardan da kaynaklana bilmektedir.

Bu hata sayesinden internet bağlantınız sıklıkla kopmalar veya ani internet bağlantısı kesintisi yaşanacaktır.

Hatanın çözümünde ise yapılması gerekenler ilk olarak modem ile internet bağlantısı arasında bulunan kabloyu gözden geçiriniz daha sonra modem ile bilgisayarınıza giden Ağ (Lan) bağlantılarını gözden geçiriniz. Bunu bir bilgisayarcı yardımı ile de çözebilirsiniz. Kablolar hakkında bilginiz yoksa eğer bilgisayar ağ ve internet kabloları hakkında bilgi sahibi olan teknik bilgisayar elemanı kablo bağlantılarını cihaz ile test ederek rahatlıkla bulabilir.

Home Gateway Hatası

Bu kablolarda sorun yoksa eğer ana bağlantı kablonuzda sorun olabilir. Bu durumda ise servis sağlayıcısı ile görüşmeniz gerekmektedir. Servis sağlayıcına “Home Gateway” hatası ile karşılaştığınızı sorunun çözümü için yardımcı olmasını isteyiniz.

Ana internet kablosunda sizin yapabileceğiniz bir işlem yoktur. İnternet bağlantısı apartman girişinde bulunan ana internet kablosundan veya daha farklı bir yerde bulunan kablodan kaynaklanıyor olabilir. Siz nereden kaynakladığını bulmanız zordur. Servis sağlayıcıları bu durumda sizlere yardımcı olacaklardır.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.