İndirilenler Klasörü Download Olarak Değişti, İsmi Tekrar Değiştirme – Windows 10

Windows 10 işletim sistemi kullanıcıysanız önceden “İndirilenler” klasörü tüm seçimlerde “İndirilenler” isminde iken “Download” klasörü olarak ismi değişti ise bunu nasıl tekrar “İndirilenler” olarak adlandıracağınızı ve hızlı erişime ekleyeceğinizi öğrenin.

İndirilenler klasörünü genelde tarayıcı yüklemlerini sırasında “Download” olarak değişebilmektedir. Bu ad değişimi de manüel olarak yapılmış olabilir. Download İngilizce karşılığı yine indirmeler olup bu İngilizce kelime Türkçe Windows 10 için karışık gözükebilir, rahatsız edebilir.

İndirilenler klasörünün ismini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış. Windows 10 için C sürücüsüne gidiniz ve buradan \Users ve kullanıcı adlarından kullanıcı adınızı seçiniz. Hangi kullanıcı ile Windows açılıyorsanız o adı seçmelisiniz.

İndirilenler Klasörü İsmini Değiştirme – Windows 10

Kullanıcılarda Download klasörünü bularak fare ile sağa ve özelliklere gidiniz. Özelliklerden ismini “İndirilenler” olarak değiştiriniz ve isim değişikliğini onayınız.

İsmini değiştirme işleminden sonra Bu bilgisayara dokunduğunuzda üzerinden fare ile sağ menü ve “Hızlı başlata sabitle” menüsüne dokunduğunuzda Download klasörü artık indirlenler klasörü olarak isminin değişmiş olduğunu görürsünüz.

İndirilenler Klasörü Hızlı Başlata Sabitleme

Bazen bu işlemleri yaptığınızda isminin değişmediğini görebilirsiniz. İsim değişmiştir fakat önceden üzerinden asılı işlem kaldığından üzerinde işlem yapıldığından Download olarak ismi duruyor gözükebilir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra bir sefer bilgisayarınızı tekrar başlatınız ya da kapatarak tekrar açınız. Düzeldiğini göreceksiniz. İndirmeler klasörüne istediğiniz ismi vermekte özgürsünüz, indirme klasörün adını ne olarak ayarlarsanız indirme klasörünü o vermiş olduğunuz ad ile işlem yaparsınız.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.