Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

İnstagram bağlantı yaparken eğer cihazınızdan Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu hatası alıyorsanız bu sorunun nedeni ve çözüm yollarını neler? Şimdi en fazla bu hata ile karşılaşmasında ki nedenleri ve çözümlerini görelim.

Bilinmeyen Bir Ağ Hatası nedeni büyük bir ihtimal internet bağlantınız olmamasından kaynaklanıyor olabilir, internet bağlantınız yavaş olabileceği gibi bağlantınız hiç olmayabilir bağlantınızı resetleyerek tekrar deneyiniz. Bağlantınızı resetledikten sonra internetiniz yeniden başlayacak ve önceki bağlantınızdan daha hızlı olacağı için giriş yapabileceksiniz. Bağlantınız halen yavaş ve yine bu hatayı alıyorsanız servis sağlayıcısı ile görüşerek bağlantınızın hız kontrolü yapmanız gerekmektedir.

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Başka bir nedeni ise İnstagram uygulamanız zarar görüş ve internet ile bağlantı kuramıyor olabilir. Bu durumda cihazınızda bulunan İnstagram uygulamasını tamamen silerek tekrar yükleyiniz. Yükleme işlemini İnstagram kendi sitesinden veya Google Play üzerinden yapmanızı öneririm. Bu şekilde en güncel versiyonunu indirerek cihazınıza yüklemiş olacaksınız. İnstagram yükleme işlemi bittiğinde tekrar İnstagrama tekrar kullanıcı bilgilerinizi yazarak girmeyi deneyiniz.

Bu işlemlerden anlayabileceğimiz üzere eğer cihazınızda bilinmeyen ağ hatası alıyorsanız bu İnstagram uygulamasının internet bağlantınızı yapılandırılmadığı için siz kullanıcı giriş yapamıyor ve bu hatayı alıyorsunuz. Hatanın çözümü için yapmanız gerekenler ise sadece bunlar bunların haricinde bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Başarılı bir girişten sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi hatırlama özelliğini açarak cihazınızda artık sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Bu hataya benzer diğer bir hata Instagram Direct Message hatasıdır bu hatayı da okuyarak bilgi sahibi olmanızda fayda var.

Instagram Direct Message (DM) Hatası

Instagram Direct Message hatası birçok kişinin hoşlanmadığı ve görmek istemediği Instagram hatalarından birisidir. Bu hatanın neden kaynaklandığını anlatmadan önce Instagram Direct ne demek onu anlamaya çalışalım ve nedenine tekrar bakalım.

Instagram Direct bir ya da birden çok Instagram kullanıcılarının aynı pencere içerisinde yazışma, ve yazışmalara cep verme anlamına gelmektedir. Yani Instagram üzerinden mesajlaşma. Direct Message mesajlaşma sırasında eğer siz bilenmeyen ağ hatası veya bağlantı yapılamadı hatası alıyorsanız bu hata birçok nedenden kaynaklanıyor olabilir.

İnternet bağlantınız düşmüş veya kopmuş olabilir mesajlaşma sırasında internet bağlantınız kesilirse hata da bahsedilen bilmeyen ağ hatası ya da bağlanılamıyor hatası alırsınız. Bu durumda yapmanız gereken cihazınızı tekrar başlatarak internet bağlantınızı sıfırlayınız ve tekrar Instagram uygulamasına giriş yaparak mesajlaşmayı deneyiniz.

Bu bahsettiğimiz hatta en çok rastlanılan nedenler arasındadır bağlantınızı mutlaka kontrol ediniz. İnternet bağlantısını kotalı yani sınırlı kullananlar bu hatayı alıyorsa kotanızı kontrol etmenizi öneririm, kotanız dolmuş olabilir.

Bağlantınızın normal hızlı veya diğer internet gerektiren tüm işlemleri cihazınızda yapıyor ama Instagram Direct alanında yinede hata alıyorsanız bu durumda izahı Instagram uygulamasında yapımcı tarafından güncelleme yapılıyor olabilir ve siz geçici bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Sunucu çok yoğun olabilir ve Instagram sunucu yoğunluğundan dolayı cevap veremiyor olabilir.

Bu her iki durumda sizin ağ hatası almanızı ve bağlanamamanıza neden olan durumlardır. Burada sizin yapabileceğiniz hiç bir işlem ve çözüm yolu belli bir süre bekleyerek tekrar uygulamada mesajlaşmayı denemelisiniz.

Yorum Yaz

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!

3 Yorum Yapılmış “Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü”

  1. bu ne arkadaş zırt pırt instagram çöküyor silmecem artık yeter bu ağlarınızı biraz güçlendirin veya bırakın başkası yapsın bu işi düzgünce yeter artık!

  2. Merhaba arkadaşlar bugün instagram ağlarında yoğun bir trafik yaşandığı için bu hatayı alıyorsunuz yukarıda yazan arkadaş kişisel bazlı anlatmış ama şu anda birçok arkadaşta bu hata var bunun nedeni ise instagram ana ağlarının karşılayamamasından kaynaklanmaktadır. Sizin yapabileceğiniz hiçbir şey beklemekten başka. instagram çöktü de diyebilirsiniz.

    1. Halis Bey, çok teşekkür ederiz bizim yazacaklarımızı aynen siz yazmışınız. Şu anda bu sayfada neredeyse 1 dakikada 50 kişiye yakın ziyaretçi gelerek sorunun ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Ziyaretçi sayısının sayfa da aniden yükselmesi birçok kişin bu hata ile karşılaştığın göstergesidir.

      Instagram için bilinmeyen bir hata oluştu hatası VPN ile aşabilmektedir. Ziyaretçilere işi acele olanlara VPN yüklemelerini, işi acil olmayanlar ise beklemelerini tavsiye ederiz. Muhtemelen bu tür çok yoğun kullanılan mobil uygulamalar 3 veya 4 saat arasında yapımcı tarafından çözülmektedir.

      Bazı haber sitelerinden siber saldırı deniyor ama Facebok, WhatsApp ve Instagram aynı yapımcı olduğundan aynı anda bağlanma ve yavaşlama sorunu ile kullanıcı karşılaşıyorsa genelde sunucu yük yoğunluğundan veya uygulama ağ alt yapısından kaynaklandığın göstergesidir.