Intel Security True Key Silinmiyor (Kaldırma) Hatası ve Çözümü

Intel Security True programı bilgisayarınıza yüklediğiniz ve Program Ekle Kaldır ile programı silmek istediğiniz zaman “Bir sorun oluştu. bu pencereyi kapatıp tekrar deneyiniz” uyarısı alıyorsanız bilgisayarınızda tamamen nasıl sileceğinizin kesin çözümünü size sunacağız.

İlk olarak bu bir virüs ya da zararlı bir yazılım değildir onunu bilgisi vereyim. Intel Security True Key parola koruması programıdır. Bilgisayarınıza zarar vermez.

Programı ne kadar silmek isteseniz de kapatın uyarısını aldığınız halde kapatıp tekrar silmek istediğiniz de yine aynı uyarıyı alırsınız. Silinmemesi için yapımcı elinden geleni yapmış diyebilirim. Buda hiç hoş bir şey değil bence.

Intel Security True Key Silinmiyor (Kaldırma) Hatası ve Çözümü

Bu programı silebilmeniz için yardımcı bir program indirmemiz gerekli bu silme yardımcı programın adı Mcafee kaldırma aracı. Buradan Mcafee Kaldırma yazılımı indiriniz.

Yazılım indirecek silme işleminizi onayladıktan sonra tahminen 2 dakika içerisinde kaldırma işleminizi tamamen yaparak bilgisayarınızı başlatmanızı isteyecektir. Bilgisayarınız başladıktan sonra Intel Security True Key tamamen bilgisayarınızdan silinmiş olacaksınız.

Kullanıcı adı giriş ve diğer yerlerde True Key yazılımı artık görmezsiniz. İsterseniz indirmiş olduğunuz Mcafee kaldırma yazılımı arşivinize alı ilerde yine lazım olabilir.

Diğer bir yöntemle bilgisayarınızda silebilmeniz mümkün bu yöntem de manüel ile silme ama bu yönetim ben önermem nedeni ise manüel el ile sildiğiniz de atık dosyalar kalma ihtimali ve bilgisayarınıza açılış hatası alma ihtimaliniz yüksektir.

Manüel olarak silmek isteyenler C sürücüsü içerisinde Program Files klasörü içerisinde TrueKey klasörünü tamamen silebilirler.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

4 Yorum Yazılmış “Intel Security True Key Silinmiyor (Kaldırma) Hatası ve Çözümü”

  1. İnternet üzerinden videoları izledim söyleneni defalarca yaptım. Bir süre sonra tekrar geliyor umarım bu umarım yardımcı olur!

    1. Süleyman Bey iyi geceler. Intel Security True Key adından da anlaşılacağı üzere bir paralo koruma programıdır. Birçok kullanıcı gelmesinden rahatsız olmaktadır. Burada yapmanız gereken sayfa içerisinde yer alan Mcafee Kaldırma Aracı (MCPR.exe) indirerek kurabilirsiniz.

      Bu araç bilgisayarınızda içerisinde Intel Security True Key de olmak üzere tüm Mcafee ürünleri kaldıracak ve bir daha Intel Security True Key gelmeyecektir. Burada bir hususa dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Bu araç bilgisayarınızda bulunan tüm Mcafee programlarını kaldırır. Farklı bir Mcafee programı varsa aracı kullanarak silebilir istediğiniz Mcafee programı tekrar yükleyebilirsiniz.

  2. Flash player indirirken hangi sürüm işletim sistemi veya internet tarayıcısı olursa olsun ekranda “True Key” seçimini seçmeyerek kaldırdığınızda arkadaşlar kurmaz. Burada dikkat etmeniz gereken True Key seçimini pasifleştirerek kurmasına izin vermeyin. Arkadaş biraz detaylı söyleyememiş ben detaylı olarak bilgi vermek için yazdım.

  3. Arkadaşlar biraz önce bu True Key uygulamasını Flash Player güncellemesinden gördüm sizden Mccafe ve True Key seçiminin de soruyor birçok kişide zaten buradan True Key uygulaması bulaşıyor.

    Flash Player indirirken ya da güncellerken True Key alanını seçmezseniz kurmaz.