İnternet Tarayıcıda Bellek Yetersiz Hatası ve Çözümü

İnternet tarayıcınızda internet sitelerin gezerken karşınıza bellek yetersiz hatası çıkarak işlemleriniz durdurulabilir. Bunun nedeni ve çözüm yolunun ne olduğu birazdan öğreneceğiz.

İnternet tarayıcısında bellek yetersiz hatası genelde çok fazla açılan sekmelerde her sekmede bir işlem yapmaktan kaynaklanmaktadır. Bunu örnekle açıklayayım mesela bir internet sitesi açtınız ve açtığınız internet sitesinde Flash ile yapılmış birçok çalıştırma var ve bu sayfa açıkken siz video ve ses veren bir siteye açtığınızda bu sitelerin sayısını fazlalaştırdığınız bilgisayar bu kadar açık sayfayı yükleyemeyeceğinden size direk olarak bellek yetersiz hatası verecektir.

İnternet Tarayıcıda Bellek Yetersiz Hatası ve Çözümü

Bu durumun basit çözümü de zaten sorunda gizli arkadaşlar. Eğer internet tarayıcınızda bu hatayı alırsanız tarayıcınızı komple kapatınız. Tarayıcınızı kapatma işleminden sonra bilgisayarınızın belleği dolduğundan bilgisayarınızı kapatınız ya da tekrar başlatınız. Bilgisayarı kapatmak ve tekrar başlatmak bilgisayarınızda bulunan tüm bellekleri sıfırlamasına yani boşalmasına neden olacaktır.

Burada dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise siz fazla sayıda işlem yapan sayfaları yeniden çok kere açar ve kapatmazsanız yine bellek yetersiz hatası alırsınız.

Sayfalarının hepsini açarak bilgisayarın belleğini doldurmak yerine işlem yapacağınız sayfaları açık bırakmak ve gereksiz işi bitmiş sayfaları kapatmak çok doğru bir karar olacaktır.

Bellek yetersiz hatasını sıklıkla alıyor ve az sayıda sayfa açık olduğu halde bu hatayı alıyorsanız burada da yapmanız gereken bilgisayarınızın bellek sayısını çıkarmak olacaktır. Bu söylediğim genelde çok nadir ve düşük bellek bilgisayarda gözükür. Hatanın asıl nedeni ise çok sayıda sayfa açmaktan kaynaklanmaktadır.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.