İnternet Tarayıcısında “Ağa Giriş Yap” Hatası ve Çözümü

İnternet tarayıcınızda eğer karşınızı “Ağa Giriş Yap” hatası alıyorsanız bu hatanın basit yöntemi sizlere vereceğiz.

Burada verilen hata ve çözüm yolu internet tarayıcısı ile alakalı bir hata olmadığını bilmenizi isteriz. Yani bu hatayı aldığınızda bilgisayarınızın ağı ve tarayıcı hariç diğer ağ ayarları ile oynamayınız. Bu hatanın çözümünü okuduğunuzda bunu rahatlıkla anlayabileceğiniz.

“Ağa Giriş Yap” Hatasının Çözümü

İnternet Tarayıcısında “Ağa Giriş Yap” Hatası ve Çözümü

Bu hatayı tarayıcıdan almanızın nedeni o anda internet bağlantınız olmamasından kaynaklanmaktadır. Size burada internet bağlantınızı açmanızı ya da bağlantınızın gelmesini beklemenizi söylemektedir. Ağa giriş yap hatası İnternete giriş yap olarak algılayabiliriz.

Eğer bu hatayı aldıysanız ile bakacağınız işlem modeminiz açık mı? Modeminiz kapalı ise açarak bekleyiniz ve internet geldiğinde tekrar tarayıcınızda girmek istediğiniz siteye giriş yapınız.

Modeminiz açık ve siz halan bu hatayı alıyorsanız bu durumda internetiniz bağlanıyor olabilir yaklaşık 5 dakika kadar internetinizin bağlanmasını sabırla bekleyiniz ve tekrar internet sitesine giriş yapmayı deneyiniz. Yine mi bağlamadı ve aynı hatayı alıyorsunuz? Yine aynı hatayı almaya devam ediyorsanız internet bağlantılarınız, kullanıcı giriş bilgilerinizin silinmiş veya yanlış girilmiş olabilir. İnternet servis sağlayıcınızı arayarak kullanıcı girişlerinizi kontrol ettiriniz.

Özetle Ağa Giriş Yap hatası internete bağlanamadığından ya da bağlanmaya beklerken karşınızı çıkacaktır. Bu hatayı aldığınızda internet bağlantınız modem ile buluştuğunda tamamen çözülmüş olacaktır.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

4 Yorum

 1. Melis Öztürk 14 Ocak 2019

  Bu ne biçim çözümdür. Bekleyin diye çözüm mü olur?

  1. Moderatör 15 Ocak 2019

   Melis Hanım merhaba, bu hata birçok kullanıcı tarafından karşılaşılan bir hatadır. Bilgisayarın kendisinin düzettiği belki yüzlerce hata vardır. Kullanıcı hatanın bekleme sonrasında kendisi düzeleceğini bilmeyeceğinden ilgisi alakasız birçok ayar değiştirerek bilgisayarı çökme noktasına kadar getirebilmektedir.

   Her hata da işlem yapmaya gerek yoktur. Bilgisayarın önemli bir özelliği de hatayı kendisi düzeltmesidir, bu sebepten dolayı güncellemeler gelir ve işletim sistemleri geliştirilir. Yazıdan anlayacağınız üzere bu hatayı aldığınızda yapmanız gereken internet bağlantısını kontrol etmek bağlantılar doğru ise internet bağlantısının gelmesini beklemek olacaktır.

   Başka bir şekilde “Ağa Giriş Yap” ağdan kastedilen internettir ki siz bunu “İnternete Giriş Yap” olarak da okursanız hatanın nedenini ve çözümü basit bir şekilde kendiniz bulmuş olursunuz. Muhtemelen sizde birçok gereksiz işlemle uğraşmadan burada okuduğunuz yazı ile hatayı düzeltiniz.

   Bundan önceki yorumunuzda ziyaretçilerin rahatsız olmaması adına küfür içerdiğinden yayına alamadık. Sizden ricamız burada size hizmet vermeye çalışırken biraz daha saygılı olmanızdır.

  2. Kerim Kayacan 18 Kasım 2020

   Adamlar çözüm üretmiş, çözüme problem yaratma!

   1. Moderatör 18 Kasım 2020

    Selam Kerim Bey, çözüm hakkında bilinenlerin ziyaretçilere aktarılması için emek verilerek yazılmış olan bu yazıya önem verdiğiniz için size teşekkür ederiz.