iTunes Store -45054 Hatası ve Çözümü

iTunes Store işlem yaparken eğer -45054 hatası ile karşılaşırsanız bilgisayar için bu sorunu nasıl çözeceğiniz hakkında size çözüm yolunu sunacağım.

Bilgisayarınızda iTunes programını sonlandırın, yani bilgisayarınızda programı tamamen kapatın. Klavyede CTRL+ESC başlat menüsüne gidiniz. Başlat menüsünde yer alan Çalıştır alanına “%ProgramData%” yazarak ProgramData klasörünü açınız.

iTunes Store -45054 Hatası ve Çözümü

ProgramData klasörü içerisinde yer alan tüm gizli dosyalarını bilgisayarınızda açınız ve Apple Computer arkasında da iTunes klasörünü açarak her iki klasör içerisinde yer alan SC Info adlı klasörü tamamen bilgisayarınızda siliniz.

Bu işlemlerden sonra bilgisayarınızı tekrar başlatarak tekrar bilgisayarınızda iTunes uygulamasını açarak Store işletimini tekrar başlatınız. Bu şekilde artık iTunes Store -45054 hatası almayacaksınız.

Gizli dosyaları buradan açmamızın nedeni silmek istediğimiz klasörler gizli olarak bilgisayarınızda saklanıyor olabilir siz ProgramData klasörüne girmek istediğinizde yazımızda anlattığımız klasörleri bulamaya bilirsiniz. Bilgisayarınızda gizli dosyaları açtığınızda tüm klasörleri göreceğinizden işlemleri sorunsuz bir şekilde sisteminizde yapabileceksiniz.

Bu işlemleri yapabilmeniz için bilgisayarda yönetici girişi yapmış olmanız gerekmektedir. Eğer standart kullanıcı iseniz yukarı da bahsedilen işlemleri yapamaz ve izin olmadığına dair bilgisayarınızda uyarı alırsınız.

Yönetici değilseniz yönetici kullanıcıdan bu sorunu çözebilmek için yardım alınız ya da yönetici şifresini alarak bu işlemleri siz yönetici kullanıcı adı ile yapınız. Yönetici olmayan bir kişi bu işlemlerden hiçbirini yapamaz ve tekrar aynı hatayı iTunes Store için sürekli olarak alacaksınız.

Yorum Yaz

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!