Klavye ile Binde ( ‰ ) İşareti Yapma

Binde işaretini bu ‰ şekilde nasıl yapacağınız iki basit yöntem ile sizlere vereceğiz. Klavye ve fare ile binde işaretini rahatlıkla sizde yapabileceğiniz. İlk yöntemimiz klavye Alt tuşunu kullanarak binde işaret yapma hadi bakalım.

Klavye ile Binde ( ‰ ) İşareti Yapma

Klavye ile Binde ( ‰ ) İşareti Yapma

Klavye ile binde işareti yapmak için Alt tuşuna basılı bekleyerek elinizi çekmeden Num Lock rakamlarından 0137 rakamlarına sırası ile basınız ve Alt tuşundan elinizi çekiniz.

ALT + 0137

Binde işareti elinizi çeker çekmez belirecektir. Alt kombinasyonunda şu iki işleme dikkat etmelisiniz. Klavye de iki adet Alt tuşu vardır birisi Alt diğeri ise Alt Gr siz sadece Alt tuşu olan Alt tuşunu kullanmalısınız. Diğer ise rakamlar klavyede yine iki tanedir. Birincisi Num Lock yazılı alanda diğer ise klavye sırası ile sıralanmış rakamlar burada Num Lock yazan alanda ki rakamları kullanmanız gerekmektedir.

Diğer bir yöntem ise fare ile seçerek kopyala ve yapıştırma yönteminidir. Bu yönetmede bakalım.

Kopyalama Yöntemi ile Binde ( ‰ ) İşareti Yapma

Burada olan ya da sayfada herhangi bir binde işaretini fare ile seçerek, fare sağ menü kopyalayınız. Kullanacağınız metin alanına yine fare sağ menü ve yapıştır menüsüne dokunduğunuzda kopyala yapıştırma yöntemi ile binde işaretini kolaylıkla yapabilirsiniz. Binde işaretinin nasıl yapıldığını bu şekilde iki yolla öğrenmiş olduk. Sitede birçok işaret için nasıl yapılacağı verilmiştir. Bu işaretleri de sitede “İşaretler” sayfasından inceleyebilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.