Klavye ile Büyük B Harfi ve Küçük b Harfi Nasıl Yapılır?

Klavye ile büyük B harfinin nasıl yapılacağını, küçük b harfinin nasıl yapılacağını, klavyede b harfi çalışmıyor ise iki yöntem ile yine büyük ve küçük b harfini nasıl yapabileceğinizin çözüm yollarını sayfada bulabilirsiniz.

Klavye ile Büyük B Harfi ve Küçük b Harfi Nasıl Yapılır?

Klavyede bütük B harfi yapmak için Caps Lock tuşuna basarak Caps Lock tuşu aktif helde iken a harfine basarsanız büyük B harfi çıkacaktır. Caps Lock tuşunu aktif etmeden direk yapma için Enter tuşu altında bulunan Shift tuşuna basarak ekinizi çekmeden B tuşuna basarsanız yine büyük B harfini yapabilirsiniz.

Küçük b harfi için sadece klavyede b tuşuna basmanız ve Caps lock tuşunun açık olmaması yeterlidir. B harfi klavyede çalışmıyor b harfi bozuk olması durumda Alt ascii kodları ile büyük ve küçük b yapabilirsiniz. Alt tuşuna basılı ile Num Lock rakamlarından sırası ile 98 tuşladığınızda küçük b, Alt tuşuna basarak yine Num Lock alanında 66 büyük B harfi çıkacaktır.

Alt + 98 Küçük b
Alt + 66 Büyük B

Alt tuşu b harfi çalışmıyorsa b harfi yokluğunu gidermenizde yeterlidir. Ayrıca farklı bir yöntem ise b harfini fare ile kopyalayarak istenilen alanda yine fare ile yapıştırarak b harfini de çıkarabilirsiniz. Büyük B için burayı fare ile seçerek sağ menü kopyala ve yapıştır. Küçük b için de burada b harfini fare ile kopyala ve yapıştır yapınız.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.