Klavye ile Güneş ( ☼ ) İşareti Yapma

Klavye ve diğer yolla güneş işaretini nasıl yapacağınızı buradan her iki şekilde sizlere göstereceğiz. Birinci yol klavye ile diğer yol ise kopyalayarak güneş işaretini kullanmak olacaktır. İlk klavye olanla başlayalım sonrasında kopyalama işlemini görelim.

Klavye ☼ İşareti Yapma

Klavye ile Güneş ( ☼ ) İşareti Yapma

Klavye için güneş işaretini klavyede Alt tuşu ve Num Lock yazılı rakamların altında bulunan 15 rakamı ile yapabilirsiniz. Burada önemli olan klavyede Alt tuşunu kullanmalı ALT Gr tuşu çıkarmayacaktır.

Klavye üzerinden space (boşluk) tuşu solunda bulunan sadece Alt yazan butondur. Alt tuşuna bastıktan sonra eliniz kaldırmadan 15 rakamına basmanız gerekmektedir.

Bu şekilde Alt+15 ☼ güneş işaretini size verecektir.

Şimdi diğer yöntem olan kopyalama ile basitçe nasıl güneş işaretini çıkacağınızın detaylarına sayfa içerisinden öğrenerek kopyalama işlemi ile güneş işareti (emoji) çıkarmayı görelim.

Kopyalama ☼ İşareti Yapma

Kopyalama işlemi klavye’ye göre daha basit fakat klavye öğrenince daha kısa sürede ve basit olduğunu söylemeliyiz. Klavye için güneş işareti yapabilmeniz için sayfada ya da şu ☼ işareti fare ile üzerinden seçiniz seçili iken fare sağ tuş ve menüden kopyala kullanmak istediğiniz yerde fare sağ tuş ve yapıştır. Kopyalama ve yapıştırma işlemlerini fare menü kullanmadan yapabilmek adına gün işaretini sadece fare ile seçerek CTRL+C kopyala ve CTRL+V yapıştır yapabilirsiniz.

Yukarı da işlemlerden istediğinizi yapabilirsiniz. Yazı içerisinde de söylediğimiz gibi klavye Alt+15 kombinasyonunu öğrenmeniz hem bilgisayar eğitiminize hem de ilerleyen zamanda daha kısa sürede simgeyi aramadan kolayca yapabilmeniz için faydasını göreceksiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.