Klavye ile Kız – Bayan İşareti ( ♀ ) Nasıl Yapılır?

Klavye ile kız (bayan) işaretini bilgisayarda nasıl yaparak kullanabilirsiniz bunun öğrenimi sayfa iki şekilde istediğinizi kullanarak öğrenebilir ve rahatlıkla ♀ kız bayan hanfendi işaretini yapabilirsiniz.

İşaretin yapılması için size iki seçim yolu göstereceğiz sırası ile bunlara bakalım.

Klavye ♀ Nasıl Yapılır?

Klavye ile Kız – Bayan İşareti ( ♀ ) Nasıl Yapılır?

Klavyede bayan işareti yapabilmeniz için klavye üzerinden sol tarafta bulunan Alt tuşuna basınız. Elinizi çekmeden Alt tuşundan Num Lock alanında 12 rakamına basarak eliniz Alt tuşundan kaldırdığınızda işareti belirecektir.

Burada dikkat etmeniz gereken bir çok kişinin yanlış yaptığı işlem var bu işlemde klavye sağ tarafta yer alan Alt Gr butonunu kullanmaları ve Num Lock yazan rakamlar yerini üst tarafta bulunan rakamlara bastığınızda ♀ bayan işareti çıkmayacaktır.

Sadece Alt ve Num Lock yazan yerde bulunan klavye sağ en son rakamlara basarak çıkarabilirsiniz. Alt+11 ♂ bu şekilde bayan işaretini rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Kopyama ile ♀ Nasıl Yapılır?

Kopyalama yöntemi ile bayan işaretini çıkarmak için ♂ işaretinin üzerinden fare ile sağ tuş ve kopyala, kullanmak istediğiniz yere sağ tuş yapıştır. Klavye kombinasyonunda bu işlem işareti seç CTRL+C yani kopyala ve CTRL+V yani yapıştır işlemi ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Size burada her iki yöntemle de nasıl bayan işareti yapacağınızı bilgisini verdik. Bunlar en basit şekilleridir. Özellikle Alt+12 unutmazsanız ilerleyen zamanlarda bayan işaretine ihtiyacınız olduğunda hiç zorlamadan uğraşmadan yaparak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.