Klavye ile Nota ( ♪ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavye ve diğer yöntemle basitçe bilgisayarınızda nota işareti nasıl yapacağınızı öğrenmek için sayfayı okumaya devam ediniz. Klavye nota işareti için size iki yol öğreteceğiz birincisi klaye Alt tuşunu kullanarak diğer ise kopyalama ile nota işareti yapmak şimdi bu basit iki işlemlere bakalım.

Klavye ile Nota ( ♪ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavye ile Nota ( ♪ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavye için nota işareti yapabilmeniz için ilk olarak klavyenin sol tarafında yer alan Alt tuşuna basınız. Klavyede iki Alt tuşu vardır.

Birincisi solda yapan Alt klavye tuşu diğer ise sağ tarafta space yanında daha doğrusu Alt space solunda Alt Gr space (boşluk) tuşu sağında.

Siz burada sadece Alt olan yani space (boşluk) tuşunun sol tarafında yer alan Alt tuşuna basarak elinizi çekmeden Num Lock rakamlarının altında yer alan 13 rakamına bastığınızda bunun gibi ♪ nota işareti çıkacaktır.

Rakamlarda ise klavye üstünde olan rakamları değil klavyede Num Lock alanında bulunan rakamları kullanıyorsunuz.

Alt+13 ♪

Kopyalama ile Nota ( ♪ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavye ile yapmayı öğrendiniz şimdi nasıl kopyalama ile yapılır onu da öğrenelim. Kopyalama işlem kolaydır sayfada veya bunu ♪ fare ile seçerek sağ menü ve kopyala kullanmak istediğiniz yerde yine fare sağ menü ve yapıştır. Kopyalama ve yapıştırmayı fare sağ menüsü kullanmadan da yapabilirsiniz. Nota simgesini seçerek klavyede CTRL+C kopyala ve CTRL+V yapıştırma için kullanabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.