Klavye veya Fare Kullanarak ve ( & ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavye ve fare ile & (ve) işaretinin nasıl yapılacağının detaylarını sayfada bulabilirsiniz. İki çeşit & işareti çıkarma için sizlere yol göstereceğiz siz kendinize hangisini uygun görürseniz & işaretini çıkarabilirsiniz.

Klavye ile & İşareti Çıkarma

Klavye ile & İşareti Çıkarma

Klavyeniz ile & işaretini çıkarmak için ilk sağ elinizle Shift tuşuna sağ elinizde dokunduğunuzda Shift tuşundan elinizi kaldırmadan üst rakamlardan 7 tuşuna dokununuz ve her iki elinizi birden çekiniz. Bu şekilde & işareti çıkmış olacaktır. Bu kolay ve işaretini çıkarma yöntemidir.

Eğer Shift tuşu ve 7 rakamı ile ve işareti çıkarmada zorluk çekiyorsanız muhtemelen elinizi erken kaldırıyor ya da tuşlara tam olarak basamıyorsunuz. Tekrar işareti sayfada anlatıldığı şekilde çıkarmayı deneyiniz. Yine çıkarmada sorun yaşıyorsanız fare ile & işareti yapmayı hemen alt tarafta okuyabilirsiniz.

Fare ile & İşareti Çıkarma

Sayfadan herhangi bir yerinden işareti fare ile seçerek farenizin sağ tuşuna dokununuz. Sağ tuşa dokunduktan sonra menü açılacaktır. Açılan menüde kopyalaya dokununuz. Kullanmak istediğiniz yere giderek yine fare sağ menüsüne dokununuz ve açılan menüden yapıştır menüsünü dokunduğunuzda ve işaretini çıkarmış olursunuz. Bu yöntem kopyalama ve yapıştırma yöntemidir.

İşaret sıklıkla kullanıldığı için klavye Shift ve 7 rakamını kullanarak & işaretini yapmayı öğrenmenizi tavsiye ederiz. Nadiren kullandığınız bir işaret ise sayfadan istediğiniz zaman kopyalayarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Kopyala ve yapıştır işlemini çok az & işareti yapan bilgisayar kullanıcılarına tavsiye ediyoruz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.