Klavyede Alt Tire İşareti ( _ ) Nasıl Yapılır?

Klavyede alt tire işaretini yapabilmeniz için Shift ile nasıl alt tireişareti yapılacağınız, Shift ve – işareti çalışmaması durumda Alt kombinasyonlar ile nasıl alt tire işareti yapabileceğinizi, kopyalama ile nasıl alt tire işareti yapebileceğinizi 3 farklı yöntemle istediğiniz kullanarak öğrenebilirsiniz.

Klavyede Shift işareti ile alt tire işareti çıkarmak için klavyenizde Enter tuşunun hemen altında bulunan Shift yazmayanlar için yukarı ok işaretine basılı tutunuz. Shift ile basılı tuttuğunuzda elinizi Shift tuşundan kaldırmadan üst tarafta bulunan – işaretine basarak Shift tuşundan elinizi kaldırınız.

Klavyede Alt Tire İşareti ( _ ) Nasıl Yapılır?

Shift ve – tuşları çalışmalar Alt tuşu ile de alt tire işareti çıkarabilirler. Bunun için klavyede sadece Alt yazan tuşa basılı tutunuz, elinizi alt tuşundan çekmeden Num Lock yazıl rakamlardan 95 rakamına sırası ile dokunarak elinizi alt tuşundan çekiniz.

ALT + 95

Bu iki yoldan alternatif olarak kopyalama ile alt tire işaretini yine kullanabilirsiniz. Bunun için sitede herhangi bir yerde burası da olabilir _ alt tire işaretini fare ile seçerek fare sağ menü kopyalama menüsüne dokunuz. Kullanmak istediğiniz metin alanına giderek yine fare ile metin alında fare sağ menü ve yapıştır menüsüne dokununuz.

3 çeşit alt tire işaretini de gördünüz. Burada en kolay olan Shift ile yapılan en başta anlatılan alt tire işareti yapma yöntemidir. Diğerleri ise Shift ve – tuşları çalışmaması durumda yapılabilir olan alt tire işaretleri çıkarma yöntemleridir. Kendinize uygun olanın uygulayarak klavyede alt tire işaretini sizde kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.