Klavyede Arapça Vav Harfi ( ﻮ ) Nasıl Yazılır?

Klavyeden Arapça olarak Vav ﻮ harfinin nasıl yazılacağını iki basit şekilde buradan sizlere vereceğiz. Birinci yazım şeklimiz klavye ve karakter eşlem kullanarak diğer yazım şekli ise kopyala ve yapıştır ile Arapça Vav harfi yazmaktır.

Klavyede Arapça Vav ﻮ Harfi Yazma

Charmap Ekranı

Klavyenizde Arapça Vav harfini yazmak için başlat menüsünü giderek çalıştır ekranında “charmap” ya da “Karakter Eşlem” yazınız, karakter eşleme giriniz. Karakter eşlem ekranında “Gelişmiş Görünüm” ve “Unicod’a git:” yan tarafında bulunan kutuya FEEE uni koda girdiğinizde Arapça olarak Waw harfi belirlerecektir.

Klavyede Arapça Vav Harfi ( ﻮ ) Nasıl Yazılır

Üzerine dokunarak Vav ﻮ harfini alabilirsiniz.

Diğer yöntem ise kopyalama ve yapıştırma ile yapılan işlemdir. Klavye ile yapmayı öğrenmenizi tavsiye ederiz. Klavye ile yapılan işlemler öğrendikten sonra kopyala ve yapıştır ile yapmaktan daha kolay ve bilgisayar bilginizi geliştirmeniz için daha etkili olacaktır.

Kopyala yapıştır ile yapmak yerine klavye ile öğrenmek daha etkili olacaktır. Sadece bir defa kullanacaklar için kopyala yapıştır yönetimi de verelim.

Kopyala ve Yapıştır İle Arapça Vav ﻮ Harfi Yazma

Üst tarafta bulunan Vav harfi üzerinde fare ile seçerek seçimden sonra fareniz ile sağ tuşa dokunuz. Sağ tuş işleminden sonra gelen menüden kopyala menüsüne dokunuz. Kopyalama işlemi sonrası Vav harfi hafızaya alınmış olacaktır.

Harfi kullanacağınız metin alanına giderek metin alanında yine farenizin sağ tuşa dokunuz. Gelen menüden yapıştır menüsüne dokunduğunuzda harf çıkacaktır.

Fare ile kopyala ve yapıştır işlemini klavyede de yapabilirsiniz. Klavyede kopyalama işlemi için CTRL+C kombinasyonları kopyalama işlemini yaparken, CRTL+V işlemi yapıştırma işlemini yapacaktır. Klavyede kopyala ve yapıştır şu şekilde yapılmaktadır.

Harf üzerinde fare ile iki kere tıklayınız. Harf seçildiğinde klavyede ilk olarak CTRL ve sonra C tuşlarına basarak kopyalayınız. Kopyalama işleminden sonra kullanmak istediğiniz metin alanına giderek metin alanında ilk olarak CTRL ardından V tuşuna bastığınızda çıkacaktır. Arapça Vav harfini ( ﻮ ) Kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.