Klavyede Artı ( + ) Toplama İşareti Nasıl Yapılır?

Artı işaretini çıkarmanız için klavyede hangi tuşlara basacağınızı sayfada bulabilirsiniz. Klavyede iki adet + işareti vardır. Alt taraftan istediğiniz birisi ile artı işaretini kolaylıkla sizde çıkarabilirsiniz.

Artı İşaretini Çıkarma İlk Yol

Klavyenizde Shift tuşuna basarak elinizi Shift tuşundan çekmeden klavyenizin üst tarafta sıralı olan 123 sıralı rakamları alanında 4 tuşuna basarak elinizi Shift tuşundan parmağınızı kaldırınız. Bu şekilde + işareti çıkmış olacaktır.

Artı İşaretini Çıkarma İkinci Yol

Klavyede Artı Toplama İşareti Nasıl Yapılır?

İkinci tol ise birinci yoldan daha basittir. Sağ tarafta Num Lock yazılı olan 3 erli rakamların hemen yanında + işaretini göreceksiniz. Bu artı işareti direk başka bir tuşu basmadan artı işaretini + bu şekilde çıkacaktır. Bu yöntem en kolayıdır. Bir tuşla artı işareti çıkarabilir hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Her iki yöntemi de bu şekilde gördünüz. Klavyede her iki tuşun da bozuk olması durumunda artı işaretini yine yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sitenin herhangi bir yerinde + işaretini fare ile seçerek farenizin sağ menüsünden kopyala menüsü ile artı işaretini kopyalayınız.

Artı işaretini kopyaladığınızda bilgisayar hafızasına alacaktır. Artı işareti kullanacağınız yere gidiniz ve yine fare sağ menü ve yapıştır menüsünü dokunduğunuzda yine artı işareti bu şekilde çıkacaktır.

Artı işaretini başarılı bir şekilde yapmayı öğrendiniz. Diğer klavye işaretlerin nasıl çıkacağını merak ediyorsanız sitede yüzlerce işaretinin nasıl çıkacağı hakkında “İşaretler” sayfasına giderek diğer işaretleri çıkarmayı da öğrenebilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.