Klavye’de Basitçe Gülen Yüz – Gülücük ( ☺ ) Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınız için klavyeden gülen yüz nasıl yapacağınızı basit bir şekilde buradan iki yöntem ile sizlere vereceğiz.

Burada anlatacağımız her iki yöntemde birbirinden basittir. Siz istediğinizi işlemi bilgisayarınızda uygulayarak kullanabilirsiniz.

Gülen Yüz – Gülücük ( ☺ ) Nasıl Yapılır? 1. Yöntem

Klavye’de Basitçe Gülen Yüz – Gülücük ( ☺ ) Nasıl Yapılır?

İlk yöntemimiz klavye’de basit olarak nasıl gülen yüz yapacağınız. İlk olarak klavye’de ALT tuşuna basınız. Burada Alt tuşundan dikkat ediniz. Klavye’de Alt ve ALT Gr tuşları vardır. Biz sadece sol tarafta olan Alt tuşunu kullanacağız. Alt Gr olan klavye tuşunu değil. Alt tuşuna bastıktan sonra elinizi Alt tuşundan kaldırmadan Mum Lock altında bulunan 1 rakamına dokununuz ve her iki elinizi birden çekiniz.

Alt + 1 ☺

Bu şekilde basitçe klavye kullanarak yapmış olursunuz.

Gülen Yüz – Gülücük ( ☺ ) Nasıl Yapılır? 2. Yöntem

Bu yöntem ise gülen yüz simgesini kopyalayarak istenilen yere yapıştırmak. Bunda sayfada veya alt bulunan gülen yüz simgesine Mouse ile sola doğru kaydırarak Mouse farenizin sağ tuşuna basınız ve çıkan menüden kopyala menüsünü basınız. Kopyalama işlemini Mouse ile gülen yüz simgesini seçerek CTRL+C kombinasyonları da kullanarak yapabilirsiniz.

Kopyalama işlemi bittikten sonra kullanmak istediğiniz metin kutusu içerisinde mouse sağ tuş ve yapıştır yaptığınızda gülen yüz belirecektir. Yapıştırın klavye kombinasyonu da CTRL+V tuşlarıdır.

Evet, her iki şekilde gülen yüz nasıl yapılacağını öğrenmiş oldunuz. Size tavsiyemiz ilk yöntem olan Alt+1 işlemini yapmanızdır. Bir daha kopyala yapıştır ile uğraşmadan Alt+1 ile kolaylık ile istediğiniz yerde gülen yüz simgesini kullanabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!