Klavyede Bölme (Bölü) ( ÷ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Bölme işaretini nasıl yapacağınızın iki çeşidi burada öğrenebilirsiniz. Burada bahsedeceğimiz bölme işareti matematik işaretidir. Birinci yok klavye ile nasıl yapılır diğer yol ise fare ile nasıl yapılır? Siz size uygun olanı öğrenerek yapabilirsiniz.

Klavye ile ÷ Nasıl Yapılır?

Bölme (Bölü) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavye ile bölü diğer adı ile bölme işaretini yapabilmeniz için ilk olarak klavye sol tarafında yer alan sadece Alt yazan butona basınız. Arkasından Alt tuşundan elinizi kaldırmadan klavye Num Lock yazan rakamlardan 0247 rakamlarına basınız Alt tuşundan elinizi kaldırınız. Elinizi kaldırır kaldırmaz bölme işareti var olacaktır.

Alt + 0247

Burada dikkat etmeniz gereken 2 önemli husus var. Birincisi klavye sol tarafından bulunan Alt tuşuna basmanız gereklidir. Klavye de boşluk tuşu yanında bir Alt tuşu daha vardır Alt Gr bu tuşu kullanmayacaksınız sadece alt yazan tuşu diğer ise rakamlar için Num Lock yazan rakamları kullanmalı klavye harfler üzeri sıralı olan rakamları kullanmamalısınız.

Bu yolu ezberleyerek 0247 ile anında bölme işaretini yapabilirsiniz.

Fare ile ÷ Nasıl Yapılır?

Fare ile yapmanın yolu da klavye ile sayfada herhangi bir yerde ÷ burası da olabilir bölü işerini seçerek fare sağ tuş kopyala ve kullanmak istediğiniz yerde fare sol tuş yapıştır menüsünü kullandığınızda yine bölü işareti var olacaktır. Fare yöntemi sürekli ÷ işareti aramak ve kopyalamak gerektirirken klavye yolunu öğrenirseniz daha hızlı ve işareti aramadan istediğinizde yapabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.