Klavyede Büyük A ve Küçük a Harfi Nasıl Yapılır?

Klavyede a işaretini büyük A ve küçük a harfi nasıl yapabileceğinizi, a harfi çalışmaması durumda iki ayrı yoldan nasıl a harfini yapabileceğinizi sayfada alternatif çözüm yollarını bulabilirsiniz.

Klavyede Büyük A ve Küçük a Harfi Yapmak

İlk olarak büyük A harfi nasıl yapılır. Klavyede eğer Caps Lock tuşu açıksa direk klavyede a harfine bastığınızda büyük A harfini yapabilirsiniz. Caps Lock açık değilse bu durumda klavyede Sihft tuşuna basarak elinizi Shift tuşundan çekmeden a tuşuna basınızı ve kaldırınız.

Küçük a harfi yapmak için de Caps Lock açık değilken sadece a işaretine bastığınızda küçük a işaretini yapabilirsiniz.

A tuşları çalışmıyorsa bu durumda Alt kombinasyonu kullanarak büyük A ve küçük a harflerini yapabilirsiniz. Büyük A için Alt tuşu basılı iken Num Lock yazılı 3ler sıralı rakamlardan 65 rakamlarına sırası ile bastığınızda büyük A, küçük a harfi içinde Alt tuşu basılı iken 97 rakamlarına basarsanız küçük a harfini yapmış olursunuz. A tuşu bozuk olanlar için bu yöntem ile a harfini çıkarabilirsiniz.

Alt + 65 Büyük A
Alt + 97 Küçük a

A harfi bozuk olanlar için alternatif yöntemde sayfadan a harfini fare ile kopyalayarak kullanmak istediğiniz metinde fare ile yapıştırmak yine a harfi çalışmaması durumunda yardımınıza koşacaktır.

Büyük A harfi için burada A harfini fare sağ tuş kopyala ve kullanmak istediğiniz metin alanında yine fare sağ tuş ve yapıştır yaptığınızda Büyük A harfi, küçük a harfi yine aynı fare hareketleri ile sayfada kopyala ve metin alanına yapıştırarak a harflerini çıkarabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.