Klavyede Büyük C Harfi ve Küçük c Harfi Nasıl Yapılır?

Klavyede büyük C harfi ile küçük c harfinin nasıl yapılacağını, C harfleri çalışmaması durumda alternatif olarak çalışmayan C harfini nasıl yapabileceğinin detaylarını sayfada çözüm yollarını göstereceğiz.

Klavyede küçük c harfi yapmak için Caps Lock açık değilken genelde açık olmaz c harfine klavyede bastığınızda küçük c harfi çıkacaktır. Büyük C harfi için Caps Lock açarak c harfine basarak büyük C harfi yapabilir ya da Shift tuşuna basarak elinizi Shift tuşundan çekmeden c harfine basarsanız büyük C harfini yapmış olursunuz.

Klavyede Büyük C Harfi ve Küçük c Harfi Nasıl Yapılır?

C harfleri hatalı, çalışmıyor ise bu durumda Alt Ascii kodlarını kullanarak büyük C ve küçük C harfini yapabilirsiniz. Büyük C harfi için klavyede Alt tuşuna dokunarak elinizi çekmeden Num Lock rakamlarının olduğu klavye en sağ tarafta ki tuşlarda 67 rakamları büyük C harifini yapar.

Alt ve 99 rakamları ise küçük c harfini yapacaktır. C harfi kullanmadan Alt tuşu ve rakamlar ile büyük C ve küçük c bu şekilde kolaylıkla yapabilir.

ALT + 67 Büyük C
ALT + 99 Küçük c

Burada ki hiç bir tuş çalışmıyor Shift olsun, Alt tuşu olsun ya da c tuşu olsun. Bu durumda da farenizden yardım alabilirsiniz.

Büyük C için yanda yazılı olan büyük C harfini fare ile seçerek fare sağ menüden kopyalayınız. Kullanmak istediğiniz alanda fare sağ menü ve yapıştır menüsünü kullandığınızda büyük C yapmış olursunuz. Aynı yöntemi küçük c içinde buradan fare ile seçerek yapabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.