Klavyede Büyük D Harfi ve Küçük d Harfi Nasıl Yapılır?

Klavye, Ascii ve kopyala yapıştır yaparak D harflerini büyük, küçük D harfi çalışmamasını durumda nasıl D harflerini yapacağınızı 3 farklı yoldan sayfada bulabilirsiniz. Klavye çalışmasa dahi fare ile nasıl yapılır en son yöntem o olduğu halde D harfi ihtiyacınızı sayfada her türlü bulabileceksiniz.

En basit yol olan Büyük D ile küçük d harfi için klavyede sadece d harfine basarsanız küçük d harfi çıkarken, eğer Enter tuşu altında yukarı ok işareti Shift klavye tuşuna basarak elinizi çekmeden d harfine bastığınızda büyük D yapabilirsiniz.

Klavyede Büyük D Harfi ve Küçük d Harfi

Sihft ile basmak yerine Caps Lock tuşu ile de büyük D ve küçük d yapabilirsiniz. Caps Lock açıkken d harfine basarasanız Caps Lock açık büyük D, Caps Lock kapalı küçük D olacaktır.

Şimdi de diğer bir d yapma çözüm yolu olan Ascii kodları ile d harfini yapmaya bakalım. Alt tuşuna basarak klavyede Num Lock tuşlarının klavyenin sağ tarafından bulanan 3’erli rakamlardan Alt tuşuna basılı tutarak 68 rakamları büyük D, küçük d içinde Alt tuşuna basılı tutarak 100 rakamlarına bastığınızda küçük d çıkacaktır.

Kopyalama ile yapma D d küçük ya da büyük hangisi ihtiyaç ise hemen yandan istediğiniz d işaretini fare ile seçerek fare sağ menü kopyala menüsünü kullanarak kopyalayınız. Kopyalama işleminin başarılı olduğundan kullanmak istediğiniz yere giderek fare ve sağ menü yapıştır demeniz yeterlidir. Klavyede D tuşlarının çalışmaması durumda bu ve Alt Ascii kodlarını kullanabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.