Klavyede Büyük E Harfi ve Küçük e Harfi Nasıl Yapılır?

Klavye ile büyük harf E ile küçük harf e harfi basit bir şekilde nasıl yapılır, Ascii karakteri kullanarak büyük ve küçük e harfi nasıl yapılır. E harfi klavyede çalışmaması sonucunda e harfini nasıl yapacağınızın çözümünü sayfada bulabilirsiniz.

Klavyede Büyük E Harfi ve Küçük e Harfi Nasıl Yapılır?

E harfi en basit yolu klavyede direk E harfine basarak çıkarmaktadır. Shift tuşuna basılı tutarken e harfine basmanız sonunca büyük E harfi sadece e harfine basılı tuttuğunuzda da küçük e harfini yapabilirsiniz. Büyük E harfi Shift haricinde Caps Lock tuşu açıkkende yapılabilmektedir.

E harfinin çalışmaması durumdan Ascii ve kopyalama ve yapıştırma yolunu kullanarak ta e harfi yapabilirsiniz.

İlk yol olan kopyalama ve yapıştırma için E e büyük ya da küçük hangi e harfini kullanmak istiyorsanız fare ile istenilen e E harfini seçiniz fare sağ menüden kopyala ve kullanmak istediğiniz yerde fare sağ menü yapıştır ile yapabilirsiniz.

ALT + 69 Büyük E
ALT + 101 Küçük e

Altarnetif diğer bir yol ise Ascii ile e harfi çıkarmaktır. Ascii ile büyük e harfi için Alt tuşuna basarak Num Lock rakamlarından 69 rakamlarına sırası ile basarsanız büyük E harfini, küçük e harfi içinde Alt klavye tuşuna basarak elinizi çekmeden Num Lock rakamlarında 101 rakamlarına sırası ile bastığınızda küçük e harfini kullanmış olursunuz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.