Klavyede Büyük F Harfi ve Küçük f Harfi Nasıl Yapılır?

Klave ile büyük ve küçük f harflerini yapma, F harfi çalışmaması durumda iki alternatif yolla nasıl büyük ve küçük f harfi yapılır. Klavyede f harfi yapmak için yapmanız gereken küçük f için klavyede sadece f harfine dokunduğunuzda küçük p harfi çıkacaktır.

Büyük f harfi içinde de Shift tuşuna basılı tutarak elinize Shift tuşundan çekmeden f harfine dokunarak elinizi çektiğinizde büyük F harfi olacaktır. Caps Lock açıkken f ile büyük F harfini Caps Lock kapalı iken küçük f harfini yapabilirsiniz.

Klavyede Büyük F Harfi ve Küçük f Harfi Nasıl Yapılır?

F harfleri çalışmaması durumda Alt ve rakamlar ile büyük F ve küçük f harfi yapabilirsiniz. Alt tuşuna basılı tuttuğunuzda 3 erli yazan klavye sağında yer alan rakamlardan 70 rakamı ile büyük f harfi, Alt tuşuna basılı tutarak 102 küçük f harfini yapabilirsiniz.

Alt + 70 Büyük F
Alt + 102 küçük f

Farklı bir yolda kopyala ve yapıştır ile yapmaktadır. Hiç klavye kullanmadan fare yardımıcı ile büyük f ve küçük f yapabilirsiniz. Sayfadan hangi f harfini yapmak istiyorsanız fare ile üzerini işaretleyerek seçiniz fare sağ menü kopyala ve kullanmak istediğiniz alanda fare sağ menü yapıştır dediğinizde klavye kullanmadan sadece f harfini basit bir şekilde yapabilirsiniz.

F harfleri yapmak istediğiniz yöntemleri gördünüz en üste en basiti ve alternatif yolları ile f harfini nasıl çıkaracağınız hakkında bilgi sahibi olduğunuzu umuyoruz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.