Klavyede Büyük G Harfi ve Küçük g Harfi Nasıl Yapılır?

Klaveye kullanarak, klavye çalışmaması durumunda nasıl g harfini büyük ya da küçük olarak yapabileceğiniz 3 ayrı çözüm yolunu sayfada görebilirsiniz.

Klavyede küçük g harfi yapmak için sadece klavyede g harfine bastığınızda küçük g harfi çıkacaktır. Büyük G harfi için klavyede Shift tuşuna basarak elinizi Shift tuşundan çekmeden g harfine bastığında da büyük G harfi olacaktır.

Klavyede Büyük G Harfi ve Küçük g Harfi Nasıl Yapılır?

Caps Lock tuşu açık halde g ile büyük G harfi, Caps Lock tuşu kapalı iken g harfine bastığınızda küçük g harfini yapabilirsiniz.

G harfi çalışmaması durumda Alt ascii ile büyük G ve küçük g yapabilirsiniz.

Alt tuşuna basılı halde Num Lock rakamlarından 3 erli sıralı klavyenin sağ tarafından bulunan rakamlarda 71 yaptığınızda büyük G harfi, Alt tuşuna basılı tutarak rakamlardan 103 rakamına bastığında da küçük G harfini bu şekilde de yapabilirsiniz.

Alt + 71 Büyük G
Alt + 103 küçük g

Farklı bir yol ise klavye hiç kullanmadan kopyalama yöntemi ile büyük G ve küçük g harfini yapabilirsiniz. Hangi g harfine ihtiyacınız varsa o g harfini fare ile işaretleyip seçerek fare sağ menü kopyala ve kullanmak istediğiniz yerde yine fare sağ menü ve yapıştır menüsü ile küçük g ya da büyük G harfini yapabilirsiniz.

H harfini nasıl yapacağınızı 3 ayrı yolda sayfada gördünüz. Diğer harflerin nasıl yapıldığını öğrenmek için sitede harfler sayfasına gidebilir, işaretlerin nasıl yapıldığını öğrenmek için de işaretler sayfasına gidebilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.