Klavyede Büyük H Harfi ve Küçük h Harfi Nasıl Yapılır?

Klavye kullanarak basit şekilde H harfinin nasıl yapılacağınız, klavye h harfi çalışmaması durumunda H harfini klavye çalışmaması ya da sadece fare kullanarak nasıl çıkaracağınızı 3 farklı çözüm yoluna bakabilirsiniz.

Klavyede küçük h harfi çıkarmak için sadece h harfine bastığınızda küçük h harfi, büyük harf için de Shift ve h harfine basarak büyük H harfini çıkarabilirsiniz. Caps Lock tuşu açık olmasında h harfine klavyede bastığınız da büyük H, Caps Lock tuşu kapalı halde iken küçük h harfini yine yapabilirsiniz.

Klavyede Büyük H Harfi ve Küçük h Harfi Nasıl Yapılır?

H harfi çalışmaması durumda Alt tuşları ve kopyala yöntemi ile h harfini yapabilirsiniz. Alt tuşuna basılı şekilde klavye sağ tarafından bulunan rakamlardan 72 rakamları büyük h harfini, 104 rakamları ise küçük h harfini h tuşu çalışmadan yapabilmeniz mümkündür.

Alt + 72 Büyük H
Alt + 104 küçük h

Alt basılı rakamlardan yapmanız gereken önemli kural birincisi klavyede iki adet Alt tuşu yazmaktadır. Birincisi sadece Alt yazarken diğeri ise Alt Gr yazandır. Siz sadece Alt tuşuna basmalı ve rakamlarda da Num Lock altında bulunan rakamları kullanmalı klavye üstünde bulunan rakamları kullanmamalısınız.

Farklı bir yol ise hiç klavyede kullanmadan fare ile büyük H ve küçük h harfi yapma, bunun için hangi h harfini kullanmak istiyorsanız sayının herhangi bir yerinden h harfini fare ile seçerek sağ menü kopyala ve kullanmak istediğiniz metin alanında sağ menü ve yapıştır ile h harfini yapabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.