Klavyede Büyük J Harfi ve Küçük j Harfi Nasıl Yapılır?

Klavye için basit bit şekilde küçük j harfi, büyük j harfi j harfi çalışmaması durumda iki alternatif çözün yoluylada j harflerini nasıl çıkabilirsiniz.

Klavyede küçük j harfini çıkarmak için klavyede sadece j harfine bastığınızda küçük j harfi, Shift ile basılı tutarak j harfine bastığınızda da büyük j harfini yapabilirsiniz. Capc Lock büyük harf çıkarma tuşu açıkken j harfi büyük kapalı iken de küçük j harfi yapabilirsiniz.

Büyük J Harfi ve Küçük j

J harfi hiç çalışmıyor ya da Shif ttuşu, Casp Lock tuşu her ikisi de birden çalışmıyorsa iki farklı çözüm yolu var. Ascii ile j harflrei ve kopyalarak sayfada alma yöntemlerini yapabilirsiniz.

Ascii için Alt tuşuna basılı tutarak 74 rakamları ile büyük J harfini çıkarabilir. Alt tuşuna basılı tutarak elinizi yine çekmeden 106 rakamları ile küçük j harfini çıkarmanız mümkündür.

Alt + 74 Büyük J
Alt + 106 küçük j

Ascii ile işlem yapabilmek için sadece Alt tuşu olan tuşu kullanmalısınız. Alt Gr tuşu Ascii için gerekli değildir. Sadece Alt yazan boşluk tuşu sağında ki Alt tuşuna basılı tutmalısınız. Rakamlardan da klavye sağımda bulunan Num Lock alanlarında ki rakamları kullanmanız şarttır.

Diğer bir çözüm yolu ise küçük j ya da büyük J hangi harfi kullanmak istiyorsanız sayfada hemen yandan ya da istediğiniz bit yerden fare ile seçerek kopyalayınız ve kullanmak istediğiniz metim alına giderek fare ile sağ menü ve yapıştır menüsünü kullanınız.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.