Klavyede Büyük K Harfi ve Küçük k Harfi Nasıl Yapılır?

Klavyede küçük k harfi ve büyük K harfini nasıl yapabileceğinizi, k harfi çalışmaması durumda bunun çözüm yolunu 3 farklı yol ile k büyük ve küçük nasıl yapabileceğinizi öğrenenin. Klavyede küçük k harfi için sadece k harfine basınız. Büyük K harfi içinde Shift tuşuna basılı tutulu halde elinizi Shift tuşundan kaldırmadan K harfine bastığınızda büyük K harfini yapabilirsiniz. Caps Lock açık halde k harfi büyük K Caps Lock tuşu kapalı iken k harfine basmanız durumda küçük k harfi çıkacaktır.

Klavyede Büyük K Harfi ve Küçük k Harfi Nasıl Yapılır?

K harfi hiç çalışmıyorsada Ascii ve kopyalama yöntemi ile K harfini yapabilirsiniz. Ascii ile K harfi yapabilmek için klavyenizde bulunan Alt tuşuna basarak elinizi çekmeden 75 rakamını tuşladığınızda büyük K harfini, Alt tuşuna basarak elinizi yine çekmeden 107 rakamına bastığınızda küçük k harfini yapabilirsiniz.

Alt + 75 Büyük K
Alt + 107 küçük k

Alt tuşu için sadece Alt yazan klavye tuşuna basınız. Rakamlar içinde Num Lock rakamları 3 erli alt alta sıralanmış rakamları kullanmanız gerekmektedir.

Farklı bir yol ise kopyalama ile küçük k ve büyük K harfi çıkarmaktır. Burada yapanız gereken K k hangi k harfini kullanmak istiyorsanız fare ile seçerek sağ menü ve kopyala menüsüne dokunuz. Kullanmak istediğiniz metin box alanında fare ile yine sağ menü ve yapıştır menüsüne dokunduğunuzda k harfini çıkarabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.