Klavyede Büyük L Harfi ve Küçük l Harfi Nasıl Yapılır?

Klavyede büyük L ile küçük l harfinin nasıl yapılacağı makelesini okuyarak L harfleri çalışmasa dahi L harfini yapabilir, basitçe L harfi nasıl yapılır yazıyı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. L harfi nasıl yapılıyor alternafitleri ile bakalım.

Büyük L Harfi ve Küçük l Harfi Klavyede Yapmak

Klavyede l harfi basitçe klavyenizde l harfine basarak küçük l harfini Shift tuşuna basılı tutarak l harfine bastığınızda büyük L harfini yapabilirsiniz.

Büyük ve küçük basit L harfi içinde Caps Lock açıkken l harfine bastığınızda büyük L, Caps lock kapalı iken l harfine bastığında küçük l harfini yaparsınız.

L harfi çalışmaması durumunda ascii ve kopyalama yöntemi ile L harflerini yine yapabilirsiniz.

Ascii için Alt tuşuna basılı tutarak elinizi çekmeden Num Lock rakamlarında 76 büyük L harfini çıkarabilir.

Tekrar sadece Alt tuşuna basarak elinizi çekmeden Num Lock rakamları ile 108 rakamları ise küçük l harfini çıkarmanız için yeterli olacaktır.

Alt + 76 Büyük L
Alt + 108 Küçük l

L harfleri çalışmaması için diğer alternatifte kopyalama ve yapıştırmadır. Sayfadan Büyük L ya da küçük l yapmak istediğiniz harfi fare ile seçerek farenizin sağ tuşu kopyala ve farenizin yine sağ tuşu yapıştır yaptığınızda l harflerini kısa sürede kopyalama hafıza alma ve metin alanında kullanmak için yapabilirsiniz. Basit, L harfleri çalışmaması ve kısa sürede L harfini bu şekillerde çıkarabilmeniz mümkündür.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.