Klavyede Büyük M Harfi ve Küçük m Harfi Nasıl Yapılır?

Klavye ile M harfi büyük ve küçük olarak nasıl yapılır ve klavyede m harfi çalışmıyorsa alternatif yollar kullanarak m harfini nasıl yapacağınızı sayfada öğrenerek büyük M ya da küçük m harfini nasıl çıkarırsınız görebilirsiniz.

Klavyede basit şekilde m harfini çıkarmanın yolu klavyede sadece m harfine bastığınızda küçük m harfini çıkaracaktır. Büyük M harfi içinde Shift tuşuna basılı tutarak m harfine bastığınızda büyük M harfini çıkarırsınız. Caps lock büyük M harfi çıkarma içinde kullanılabilir. Caps Lock açıkken m harfi büyük M harfini çıkarken kapalı durumda iken m harfi küçük m harfini çıkaracaktır.

Klavyede Büyük M Harfi ve Küçük m Harfi Nasıl Yapılır?

M harfleri çalışmaması durumda Ascii ya da sayfadan istediğiniz m harfini kopyalayarak m harflerini çıkarabilirsiniz.

Acsii ile m harfi çıkarma için küçük m harfi Alt tuşuna basarak elinizi çekmeden 109 rakamı ile küçük m harfini, büyük M harfi içinde Alt ve 77 rakamlarına basarak çıkarabilirsiniz.

Acsii için dikkat etmeniz gereken sadece Alt tuşunu kullanmalı ve rakamları ise Num Lock yazılı olan rakamları kullanmanız gerekmektedir.

Alt + 77 Büyük M
Alt + 109 küçük m

Klavye üstünde bulunan rakamlar değil klavye sağında bulunan 3 erli rakamları klavyede Alt Gr tuşunu değil sadece Space tuşu yanında bulunan Alt tuşunu kullanmanız zorunludur.

Diğer bir yöntem ise kopyala ve kullanmak istediğiniz yerde yapıştırmadır. Büyük M, küçük m için istediğiniz harfi fare seçerek far sağ menü kopyala ve kullanılacak alanda fare sağ menü yapıştır kullanmanız yeterlidir.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.