Klavyede Büyük N Harfi ve Küçük n Harfi Nasıl Yapılır?

Klavyede kullanarak n harflerini nasıl çıkacağınızı ayrıca klavyede n harfi çalışmaması basmaması durumda büyük n harfi ve küçük n harfini nasıl çıkacağınızı göstereceğiz. Klavyede küçük n harfi yapmak için sadece n harfini basmanız yeterlidir.

Büyük N Harfi ve Küçük n Harfi Nasıl Yapılır?

Shift il birlikte n harfi büyük N harfini çıkaracaktır. Burada Shift tuşuna dokunarak elinizi çekmeden n harfine basmanız gerekir. Caps Lock tuşu da n harfini büyük olarak yazmanız için yeterlidir. Caps Locak tuşu açıkken n harfine basarsanız büyük N kapalı iken n harfine basarsanız küçük n harfini çıkaracaktır.

N harfi çalışmaması durumda ascii ile büyük n harfi ve küçük n harfini çıkarabilirsiniz. Ascii ile büyük N harfi için Alt tuşuna dokunuz elinize çekmeden 78 rakamına bastığınızda büyük N harfini çıkarabilir. Küçük n harfi içinde Alt tuşuna basılı tutarak elinizi alt tuşundan çekmeden 110 rakamları ile n harfini çıkarabilirsiniz. Bu iki yolda N hafi çalışmaması durumda ascii le yapılabilir.

Alt + 78 N
Alt + 110 n

Farklı bir yol ise sadece alarak metin alanından kullanmaktadır. Bunun için fareden yardım alacağız. Hiç klavye kullanmadan buradan n N harflerinden hangisi kullanmak istiyorsak kullanmak istediğiniz n harfini seçerek farenizde sağ menü kopyala ve yine kullanmak istediğiniz metin alanından fare ile sağ menü ve yapıştır yaparak n harflerini istediğiniz yerde anından kullanabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.