Klavyede Büyük P Harfi ve Küçük p Harfi Nasıl Yapılır?

Klavyede küçük p harfi ve büyük P harfi nasıl yapılacağını, klavyede p harfi çalışmaması durumda alternatif iki yöntem ile p harflerini nasıl yapacağınızı sayfada görerek çalışır ya da çalışmaz durumda p tuşlarını kullanarak p harfi yapabilirsiniz.

Klavye Kullanarak P Harfleri Yapma

Klavyede Büyük P Harfi ve Küçük p Harfi Yapma

Klavyede küçük p harfi için sadece klavyenizde p harfine basmanız yeterlidir. Eğer Shift ve p harfine basarsanız bu sefer büyük P harfi yaparsınız. Caps Lock açıkken p harfine bastığınızda büyük P kapalı iken yine bastığınız da ise küçük p harfini yapabilirsiniz.

P harfi çalışmaması durumda Ascii ile p harfini yapabilirsiniz. Alt ve 80 rakamlarına basarak büyük P Alt ve 112 tuşları ile de küçük p harfini Ascii ile yapabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken Alt tuşunu kullanmalı Alt Gr olan tuşu kullanmamanız ve rakamları klavye üzerinde bulunan sıralı rakamları değil Num Lock klavye sağ tarafında bulunan rakamları kullanmanız kesinlikle yapmanız gereken işlemler arasındadır.

ALT + 80 = Büyük P
ALT + 112 = küçük p

Alternatif başka bir yöntem ise sayfada herhangi bir P p harflerini mouse ile seçerek mouse sağ menüden istediğiniz p harfini kopyalayarak kullanmak istediğiniz alanda yine mouse ve sağ menü yapıştır ile de p harflerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Alternatif 3 yolla da büyük ve küçük P harflerini bu şekilde size uygun olanını yaparak çıkarabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.