Klavyede Büyük S Harfi ve Küçük s Harfi Nasıl Yapılır?

Klavye ile pratik şekilde büyük S harfi ve küçük s harfini nasıl yazacağınızı, s harfi çalışmaması durumunda klavye ile sadece iki diğer tuşlar ile ascii kullanarak nasıl büyük S harfi ve küçük s harfi yapabileceğinizi görelim.

Klavyede Büyük ve Küçük S Harfi Yapma

Klavyede Büyük ve Küçük S Harfi Yapma

Klavyenizde küçük s harfini yapmak için klavye üzerinde s harfine bastığınız direk küçük s harfi çıkacaktır. Büyük S harfi için Caps Lock açık durumda iken s harfine basarak büyük S harfini yapabilir ya da Caps Lokc tuşu olmadan Shift ve aynı anda küçük S harfine bastığınızda yine büyük S harfi yapabilirsiniz.

Klavyede s harfi çalışmıyorsa eğer Ascii ile büyük S ve küçük s harfini yapabilirsiniz.

Ascii ile yapmak için ilk olarak Num Lock rakamlarını olduğu alanı ve sadece Alt tuşunu kullanarak Alt ve 83 rakamlar büyük S harfi için, küçük s harfi içinde yine Alt tuşuna basarak elinizi kaldırmadan Num Lock 115 rakamları ile küçük s harfini yapabilirsiniz.

Alt + 83 Büyük S
Alt + 115 küçük s

Alternatif yine s harfi çalışmaması ve kolaylık için Mouse kullanarak kopyala ve yapıştır ile s harfini yine çıkarabilirsiniz. Bunun için sitede herhangi bir yerde ya da burada s S istediğiniz harfi Mouse ile seçerek sağ tuş ve kopyalama ile s harfini kopyalayabilir. Kullanmak istediğiniz metin alanına kopyaladığınız s harfini metin alanında Mouse ve sağ tıklama ile yapıştırarak yapabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.