Klavyede Büyük T Harfi ve Küçük t Harfi Nasıl Yapılır?

Bilgisayar klavyesi kullanarak ve bilgisayar klavyesinde t harfleri çalışmaması durumda büyük T ve küçük t harflerini nasıl yapabilirsiniz. Bunun için size 3 farklı yol göstereceğiz en basit olanı ASCII ile ve kopyala ve yapıştır ile t harflerini yapmak.

En basit t harfi yapmak küçük t harfi için bilgisayarınız klavyesinde bulunan t harfine basmaktır. Shift ile birlikte t harfine aynı anda bastığınız da ise büyük T harfini yaparsınız. Büyük t harfi için ayrıca Caps lock tuşu açıkken klavyede t harfine bastığınızda da büyük T harfini yapabilirsiniz.

Klavyede Büyük T Harfi ve Küçük t Harfi Nasıl Yapılır?

T harfi çalışmıyor ise ASCII ile büyük T ve küçük t harfini yapabilirsiniz. ASCII için bilgisayarınızda sadece Alt tuşuna basarak Num Lock rakamlarından 116 rakamları küçük t harini yine Alt tuşuna basarak Num Lock rakamlarından 84 rakamı ile büyük T harfini çıkarabilirsiniz.

ALT + 116 küçük t
Alt + 84 Büyük T

ASCII ile büyük T ya da küçük t çıkarmak için dikkat etmeniz gereken sadece Alt tuşunu klavyede kullanınız. Alt Gr tuşu değil! Ayrıca rakamlar için klavye üst tarafta sıralı olan rakamları değil Num Lock alanında klavyenin sağ tarafında 3 erli olan rakamları kullanmanı gerekmektedir.

Alternatif olarak daha kolay büyük T ve küçük T için kopyalama ve yapıştır yapabilirsiniz. Büyük T için burada bulunan T harfini fare ile seçerek sağ menü ve kopyala kullanmak istediğiniz metin alanında yine fare sağ menü yapıştır ile büyük T ya da küçük t harfini kullanabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.