Klavyede Büyük V Harfi ve Küçük v Harfi Nasıl Yapılır?

Klavyede basit bir şekilde büyük V harfi ve küçük v harfini nasıl yapacağınızı, v harfi çalışmaması durumunda klavye v harfi çalışmasa dahi büyük V ve küçük v harfini nasıl çıkaracağınızı 2 ayrı yolda öğrenebilirsiniz.

Klavyede en basit v harfi çıkarmak klavye orta tarafından bulunan v harfine basarak yapabilirsiniz. Sadece v harfine bastığınızda küçük v harfi Shift tuşu basılı iken klavyede v harfine bastığınızda da büyük V harfini yaparsınız. Alternatif olarak Caps Lokc tuşuna dokunduğunuzda Caps Lock klavyede açık sağ tarafta açık ışığı yanıyorsa v harfine bastığınızda büyük V harfini yine yapabilirsiniz.

Klavyede Büyük V Harfi ve Küçük v Harfi Nasıl Yapılır?

Klavyenizde v harfi bozuk, çıkmış ya da hiç çalışmıyorsa Ascii kodu ile v harfini yapabilirsiniz. Bunun için Alt tuşuna basılı tutarak Num Lock rakamlarından 3 erli rakamlardan bahsediyoruz 8 ve 6 rakamlarını sırası ile dokunduğunuzda büyük V, yine Alt tuşuna basarak Num Lock rakamlarından 1, 1 ve 8 rakamlarınıza dokunduğunuzda küçük v harfini yapabilirsiniz.

ALT + 86 = Büyük V
ALT + 118 = küçük v

Klavyede v harfi çalışmıyor sadece tek defa büyük ve ya da küçük v harfine yapmaya ihtiyacınız varsa kopyala ve yapıştır ile v harfini kopyalayarak kullanmak istediğiniz yerde yapıştırarak v harfini kullanabilirsiniz.

Hangi v harfini yapmak istiyorsanız sayfada o v harfini seçiniz fare sağ menü ve kopyala kullanmak istediğiniz alanda yine fare ve sağ tuş ile yapıştır yaparak v harfini yine çıkarabilirsiniz. Tek sefer için ihtiyacınız var ise kopyala ve yapıştır sizin için daha kolay ve hızlı olacaktır.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.