Klavyede Copyright ( Telif Hakkı © ) İşareti Nasıl Yapılır?

Copyright Türkçe anlamı telif haklı saklıdır işaretini nasıl yapacağınızın detaylarını sayfada iki yöntemle bulabilirsiniz. Birinci yöntem klavye iki tuş ile telif işaretini çıkarma diğer ise kopyala ile çıkarma işlemleridir.

Klavyede Copyright ( Telif Hakkı © ) İşareti Yapma

Copyright ( Telif Hakkı ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede yapabilmeniz için ilk olarak Alt tuşuna basınız. Ardından Num Lock yazılı rakamlardan 1 rakamı, 8 rakamı ve 4 rakamına basarak elinizi Alt tuşundan çekiniz. Bu şekilde © telif işareti çıkmış olacaktır.

Alt + 184

Klavyede yaparken iki hususa dikkat etmeniz gereklidir. Bunlardan biricisi klavyede iki adet Alt tuşu vardır. Birincisi sadece Alt diğeri ise Alt Gr olan tuşlardır.

Sadece Alt tuşunu kullanmanız gereklidir. Alt Gr tuşundan copyright işareti çıkmayacaktır.

Diğer husus ise rakamlar rakamları klavyenin üstünde sıralı olan rakamlardan değil Num Lock rakamları olan 3’er li rakamlar kullanarak yapmanız şarttır.

Kopyalama ile Copyright ( Telif Hakkı © ) İşareti Yapma

Kopyalama yöntemi için de sayfadan ya da hemen buradan © işareti fare ile seçerek fare sağ menü kopyala, işareti kullanacağınız yere giderek fare sağ menü yapıştır ile basit kopyala ve yapıştırma yöntemi ile işareti yine çıkarabilirsiniz.

Sıklıkla kullanıyorsanız bu işareti Alt tuşunu öğrenmenizi eğer çok nadir kullanılan bir işaretse sayfada gelerek kopyalama yöntemini kullanmanızı öneririz. Her iki yöntemden istediğiniz birini öğrendiğiniz için artık yapabilirsiniz, seçim tamamen size kalmıştır.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.