Klavyede Diyez ( # ) İşareti Yapma

Klavyede diyez işaretini yapabilmeniz için 3 ayrı yol göstereceğiz. Burada tuşları bozuk olanlar için de yapmaları gereken işlemler anlatılmıştır. Basit bir şekilde diyez işareti nasıl yapılır, alternatif yollar ile nasıl yapılır sayfada bulabilirsiniz.

En basit diyez işaretini klavyenizde Alt Gr ve üst alanda bulunan rakamlardan 3 rakamına dokunarak yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken Alt tuşu değiş Alt GR tuşuna dokunarak elinizi çekmeden klavye üstünde sıralı (Num Lock rakamları değil) 3 rakamına dokunmak olacaktır. Alt Gr ya da 3 rakamı çalışmıyorsa ascii diğer yol ise kopyalayarak yine diyez işaretlerini çıkarabilirsiniz.

Klavyede Diyez İşareti Yapma

Ascii ile yapmak için sadece Alt tuşuna dokunarak elinizi çekmeden Num Lock rakamlarında 3 ve 5 rakamlarına dokunuz ve eliniz alt tuşundan çekiniz. Ascii ile dikkat ediniz sadece Alt ve klavye sağında ki Num Lock rakamlarını kullanıyoruz. Basit yöntemin tersi karıştırmayınız!

Alt + 35 = #

Diğer bir yöntem ise kopyalama yani diyez işaretini sayfadan alma sayfada ya a burada #diyez işaretini fare ile seçerek fare sağ menü kopyala, kullanmak istediğiniz metin alanında metin alanına fare ile dokunarak fare sağ menü ve yapıştır yaparak yine diyez işaretini yapabilirsiniz.

Diye işareti sürekli kullanacak olursanız ilk 2 yöntemi kullanmanızı öneririz. Eğer sadece bir kere kullanacaksanız son sayfadan kopyalama yöntemini kullanmanızı öneririz. Tek defa kullanım için sayfada kopyalayarak almak sürekli kullanmak için ilk 2 yöntemi kullanmak sizin için daha hızlı olacaktır.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.