Klavyede Erkek Simgesi ( ♂ ) Nasıl Yapılır?

Klaveye ve farklı yöntem ile erkek işareti yani ♂ bu işaret nasıl yapılır buradan basit bir şekilde yapmayı öğrenebilirsiniz.

Bilmeyenler için erkek işareti anlamı genellikle adlarda bayan ve erkek adı ortak olanlar veya lakap kullanarak bayan mı erkek mi olduğunu bildirmek için kullanılan bir işarettir. Erkekler bu işareti kullanarak erkek olduğunu anlamamanın sessiz yoludur. Şimdi klavye ve kopyalama yöntemi ile işareti nasıl yapacağınızı görelim.

Klavyede Erkek İşareti Yapılır?

Klavye için erkek işaretini yapabilmeniz için ilk olarak klavye üzerinden sol tarafta sadece Alt yazan sağ tarafta ki Alt Gr klavye tuşundan bahsetmiyoruz. Alt tuşuna basarak elinizi Alt tuşunda basılı tutarak Num Lock rakamlar ekranında 11 rakamına bastığınızda ♂ bu şekilde erkek işareti belirecektir.

Kopyalama ile Erkek İşareti Yapılır?

Klavyede Erkek Simgesi ( ♂ ) Nasıl Yapılır?

Sayfada herhangi bir erkek işareti üzerinde fare ile seçerek fare sağ tuş ve kopyala veya fare sağ tuş CTRL+C, sonra da işareti kullanacağınız alanda fare ile sağ tuş ve yapıştır klavye kombinasyonu için yapıştır CTRL+V kullanarak erkek işaretini kullanabilirsiniz.

Erkek işaretini istediğiniz şekilde çıkararak kullanabilirsiniz. Önerimiz Alt + 11 kullanarak yapmanız olacaktır.

Kopyala ve yapıştır yöntemi anlık kolay gibi gözükse de erkek işaretini arayarak ilerde zaman kaybı yaşamaktansa Alt+11 işlemini öğrenerek kolaylıkla ihtiyaç halinde çıkarabilirsiniz.

Nasıl yapılır? yazılarını site içerisinde “Nasıl Yapılır?” kategorisinde bularak diğerlerini de inceleyebilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.