Klavyede Eşittir ( = ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede eşittir işaretini yapabilmek için klavyede ilk olarak Shift tuşuna basılı tutunuz ve elinizi Shift tuşundan kaldırmadan üst rakamlarda 0 (sıfır) rakamına basınız. Elinizi Shift tuşundan kaldırabilirsiniz. Eşittir işaretini klavye ve sayfadan kopyalayarak alma yönetimini kullanarak istediğiniz birisi ile yapabilir, eşitti işaretini çıkarabilir ve işareti kullanabilirsiniz.

Klavyede Eşittir İşareti Yapma

Klavyede Shift tuşu ya da sıfır tuşu bozuksa bu durumda sayfadan herhangi bir yerde = ya da yanda tarafta fare ile eşittir işaretini seçiniz. Fare sağ menü kullanarak eşittir işaretini kopyalayınız. Kullanmak istediğiniz yere giderek yine fare sağ menü ve yapıştır ile kopyala yapıştır yöntemini kullanarak da eşittir işaretini anında yapabilirsiniz.

Eşittir işareti sadece klavyenizde üst tarafta bulunan rakamlardan çıkmaktadır. Üst tarafta bulunan sırası ile 1’den 0 kadar giden rakamlardan eşitti işareti çıkar. Klavye sol tarafta bulunan 3 er rakamlı olan 1’den 0 kadar olan rakamlarda 0 tuşuna bastığınızda eşittir işareti çıkmayacaktır.

Shift + 0

Klavye yöntemi basittir ama dediğimiz gibi eğer Shift ve 0 tuşu çalışmıyorsa kopyala ve yapıştır bilgisayar özelliğini kullanabilirsiniz. Shif işaretinin nasıl yapıldığını bu şekilde basitçe öğrendik.

Sitede klavye işaretleri yapma hakkında yüzlerce bilgi yazısı bulunmaktadır. Eşittir işareti sonrasında klavyede diğer işaretlerinin nasıl çıktığını görmek isterseniz “Nasıl Yapılır?” kategorisinden öğrenmek istediğiniz işaret sayfasına giderek bilgi edinebilir ya da İşaretler sayfasına giderek diğer işaretlerin nasıl çıktığını da öğrenebilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.