Klavyede Euro ( € ) İşareti Nasıl Yapılır?

Nasıl yapılır kategorisinde Euro işaretini bilgisayarda nasıl yapacağınızı iki farklı yoldan göstereceğiz. Sayfa da iki yapma yolu da anlatılmıştır. Uygun olanı bilgisayarınızda yaparak Euro para işaretini çıkartabilirsiniz. Euro çıkarmak için yapmanız gerekenler.

Klavye ile Euro ( € ) İşareti Nasıl Yapılır?

Euro İşareti Nasıl Yapılır

Alt tuşu ve rakamlardan yardım alarak Euro simgesini çıkarabilirsiniz. Alt tuşuna basınız ve elinizi Alt tuşundan kaldırmadan klavye sağ tarafından yer alan rakamlardan 0128 sırası ile basarak son 8 rakamını bastıktan sonra Alt tuşundan elinizi kaldırınız.

ALT + 0128 €

Klavyede çıkarmada dikkat etmeniz gereken Alt Gr tuşunu değil sadece Alt tuşunu kullanmanız ve rakamları da klavye üst tarafında bulunan rakamlar değil sağ son rakamları kullanmalısınız. Alt Gr ve üst klavye rakamları ile Euro işareti çıkmaz.

Sürekli Euro işareti yapacaksanız ile klavye ve Alt tuşu ile Euro işareti yapmayı öğrenmenizi, fazla Euro işareti ihtiyaç duymuyorsanız kopyala ile yapmanızı öneririz.

Kopyalama ile Euro işaretini Yapma

Kopyalama yöntemi için fareyi kullanabilirsiniz. Fare de burada bulunan € Euro işaretini seçiniz. Fare sağ menü ve gelen menüden kopyala, yapmak istediğiniz alana gidere fare sağ menü ve yapıştır menüsünü kullanarak yine Euro işaretini çıkarabilirsiniz.

Klavye ile yapacaklar mutlaka Alt tuşu ve num lock sağ klavye rakamlarını kullanacaklarını unutmamalıdır. ALT Gr tuşu ve klavye üst rakamlarından Euro işaretinin çıkmayacağını yazı sonundan tekrar hatırlatalım.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.