Klavyede İki Nota Yan, Yana ( ♫ ) Nasıl Yapılır?

Klavyede iki nota yan yana yani ♫ bu işareti nasıl yapacağınızı sayfada sizlere göstereceğiz ayrıca alternatif olarak nasıl yapacaksınız onunda kısa ve basit bir şekilde sizlere bilgisini vereceğiz. Klavyede iki nota yan yana nasıl yapılır öğrenmek için yazıyı okumaya devam ediniz.

İlk olarak klavye daha sonra da diğer basit yol olan kopyalama ile iki nota yan, yana nasıl yapılır geçelim.

Klavyede ( ♫ ) Nasıl Yapılır?

Klavyede İki Nota Yan, Yana ( ♫ ) Nasıl Yapılır?

Klavye için ilk olarak klavyenin sol tarafından yer alan space tuşunun yine sol tarafında bulunan Alt tuşuna basınız.

Elinizi Alt tuşundan çekmeden klavye Num Lock yazılı rakamlarda 14 rakamına basarak başka bir rakama basmadan elinizi daha önce basılı tuttuğunuz Alt tuşundan kaldırınız ve işte ♫ bu oldu.

Burada dikkat etmeniz gereken Num Lock rakamlarını kullanmalı yani klavye üst rakamları değil bir de Alt tuşunu kullanmalı diğer Alt Gr tuşunu kullanmamalısınız. Num Lock olmayan rakamlarda ve Alt Gr tuşunda iki yan, yana nota işareti çıkmayacaktır.

Kopyalama ile ( ♫ ) Nasıl Yapılır?

Kopyalama yöntemi ise basittir. Sayfada herhangi bir veya bunu ♫ üzerinden fare ile seçerek fare menüsünden kopyala, kopyalama işleminden sonra kopyalama işlemini muhakkak yaptığınıza emin olunuz, kopyalamadan sonra kullanmak istediğiniz kutu veya yere yine fare sağ tuş ve yapıştır menüsünü kullandığınızda yan, yana iki nota işaretini çıkarmış olursunuz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.