Klavyede İskelet ( ☠ ) İşareti Yapma

Klavyede iskelet diğer adıyla basit bir şekilde PC ve mobil için iskelet (kuru kafa) işaretini nasıl yapabileceğiniz sayfada bulabilirsiniz. Klavyede kuru kafa işaretini PC için sayfada ki bir yerden kuru kafa işaretini fare ile seçerek ya da burada ki işareti ☠ kopyalayınız. Daha sonra kullanmak istediğiniz metin alanına kopyaladıktan sonra yine fare sağ menü ile yapıştırınız. Bu şekilde iskelet kuru kafa işaretini yapabilirsiniz.

Klavyede İskelet ( ☠ ) İşareti Yapma

PC için alternetif bir yöntemde charmap yani Karakter Eşlem menüsünden yine iskelet resmini çıkarabilirsiniz. Windows arama simgesine dokunarak arama alanına charmap yazınız ve çıkan Karakter Eşlem menüsüne gidiniz. Yazı tipi alanında Segoe UI Symbol yazı tipini seçiniz. Ardından gelişmiş kutusuna dokunarak Karakter Eşlem gelişmiş “2620” girdiğinizde iskelet (kuru kafa) işaretini seçerek kopyala ile işareti kopyalayabilir istediğiniz yerde fare ile yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Cep telefonu kullanıcıları ise ☠ bu kuru kafa işaretini sağdan basılı tutarak sola doğru dokunduklarından iskelet işaretini seçtiklerinden kopyala menüsü çıkacaktır. İskelet işaretini kopyaladıktan sonra metin alanına giderek yapıştırma işlemi yaptığında cep telefonu (mobil) için iskelet (kuru kafa) işaretini istediği metin alanında kullanabilirler.

Cep telefonu ve PC için bu şekilde basitçe iskelet diğer adıyla kuru kafa işaretini istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. PC ve cep telefonu için fare ile kopyala ve yapıştır iskelet işaretini çıkarmak için en basit yöntemdir.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.