Klavyede Kalp ( ♥ ♡ ) Nasıl Yapılır?

Klavyede basit bir şekilde ilk olarak koyu kalp nasıl yapılır bunun bilgisini verelim size buradan iki basit yolla kalp işareti nasıl yapılır bilgisini vereceğiz. Birinci olanı klavye alt karakteri kullanarak kalp işareti yapma diğer ise kopyala yöntemi ile kalp yapma sırası ile başlayalım.

İlk klavyede kalp yapmadan başlayalım.

Klavyede Kalp ( ♥ ♡ ) Nasıl Yapılır?

Klavyede kalp yapmak için ilk olarak ALT tuşuna basınız. Alt yuşu Alt Gr olan tuş değil klavye solunda bulunan sadece Alt tuşu olacak bu her ikisi içinde geçerli ona dikkat edelim.

Birçok kullanıcı yapmadığından dolayı şikayet etmektedir. Bunun ilk nedeni Alt tuşu yerine Alt Gr tuşuna bastığından kaynaklanmaktadır.

ALT tuşuna bastıktan sonra elimizi kaldırmadan numlock klavye ekranda 3 rakamına basarak her iki tuştandan da elimizi kaldıralım.

Alt+3 ♥

Şimdide kopyalama yöntemi ile nasıl kalp yapacağınız bilgisini verelim.

Bu en basiti alta bulunan kalp şeklini fareniz ile üzerinde seçerek mouse sağ menü kullanarak kopyala diyebilir veya kalp işareti seçiliyken CTRL+C tuşuna basabilirsiniz. Kopyalama işleminden sonra kullanmak istediğiniz yerde yine mouse sağ tuş ve yapıştır klavye ile CTRL+V tuşuna bastığınızda kalp işareti yerinde belirmiş olacaktır.
♥ ♡
♥ Bu koyu kalp olandır.
♡ Bu içi boş kalp veya açık kalp olarak geçmektedir. (Açık kalp bazı yerlerde desteklemeye biliyor ama oyunlarda sosyal ağların çoğunda destekleniyor.)
Burada klavyede ve kopyalama yöntemi ile kalp nasıl bilgisi verdik. Hangi yöntemi istiyor hangi kalbi kullanmak istiyorsanız, kullanabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

10 Yorum Yazılmış “Klavyede Kalp ( ♥ ♡ ) Nasıl Yapılır?”

  1. Selam Servet Bey, Alt Gr tuşuna basmayacaksınız. Bu sayfaya yazıyor sadece alt yazan tuşa basacaksınız. Bakın böyle ♥ kalp çıkacaktır. Sayfayı dikkatli ve tam olarak okuduğunuzda görürsünüz.

 1. Şey bende olmadı yani bende Ctrl ve 3 tuşuna basınca hiç bir şey olmuyor.

  1. Selam Kader Hanım, alt tuşuna dokunacaksın. Ctrl ve 3 tuşuna değil! CTRL+C metni kopyalamak için, siz klavye boşluk tuşu sol tarafından sadece Alt yazan tuşa basarak elinizi çekmeden 3 tuşuna dokunduğunuz kalp işareti çıkacaktır.

   Yanlış tuşa basıyorsunuz. Sayfayı dikkatli olarak okursanız nasıl yapacağınızı daha iyi anlarsınız.

  1. Zeynep Hanım kalp şekli denenerek burada sizlerin yapılması için anlatılmıştır olur tekrar deneyebilir misiniz şu anda aynısı biz yaptık ve ♥ bu şekilde oldu.

   Klavyede Alt tuşuna basıyor bırakmadan num lock yazılı olan rakamlardan 3 tuşuna basarak elinizi çekiyorsunuz.

  1. Selam Gamze Hanım işte üst tarafta yapmışınız ilk simge koyu kalp simgesidir. Eğer açık renkli kalpten bahsediyorsanız, koplayarak yapın bu basittir ondan sonra bu kalpleri her yerde kullanabilirsiniz.

  1. Selam Abdurrezzak Bey, çok basit olmuyor diye bırakmayın hemen şimdi anlamanız için tekrar anlatalım en basit yönetimi yavanca yapın.

   İlk Alt tuşuna basın klavyede Alt Gr değil kesinlikli Alt Gr’den kalp işareti çıkmaz sadece Alt yazan klavye boşluk tuşu solunda ki elinizi Alt tuşundan çekmeden 3 rakamına basın ve ikisinden de çekin ♥ işte bu kadar.