Klavyede Kalp ( ♥ ♡ ) Nasıl Yapılır?

Klavyede basit bir şekilde ilk olarak koyu kalp nasıl yapılır bunun bilgisini verelim size buradan iki basit yolla kalp işareti nasıl yapılır bilgisini vereceğiz. Birinci olanı klavye alt karakteri kullanarak kalp işareti yapma diğer ise kopyala yöntemi ile kalp yapma sırası ile başlayalım.

İlk klavyede kalp yapmadan başlayalım.

Klavyede Kalp ( ♥ ♡ ) Nasıl Yapılır?

Klavyede kalp yapmak için ilk olarak ALT tuşuna basınız. Alt yuşu Alt Gr olan tuş değil klavye solunda bulunan sadece Alt tuşu olacak bu her ikisi içinde geçerli ona dikkat edelim.

Birçok kullanıcı yapmadığından dolayı şikayet etmektedir. Bunun ilk nedeni Alt tuşu yerine Alt Gr tuşuna bastığından kaynaklanmaktadır.

ALT tuşuna bastıktan sonra elimizi kaldırmadan numlock klavye ekranda 3 rakamına basarak her iki tuştandan da elimizi kaldıralım.

Alt+3 ♥

Şimdide kopyalama yöntemi ile nasıl kalp yapacağınız bilgisini verelim.

Bu en basiti alta bulunan kalp şeklini fareniz ile üzerinde seçerek mouse sağ menü kullanarak kopyala diyebilir veya kalp işareti seçiliyken CTRL+C tuşuna basabilirsiniz. Kopyalama işleminden sonra kullanmak istediğiniz yerde yine mouse sağ tuş ve yapıştır klavye ile CTRL+V tuşuna bastığınızda kalp işareti yerinde belirmiş olacaktır.
♥ ♡
♥ Bu koyu kalp olandır.
♡ Bu içi boş kalp veya açık kalp olarak geçmektedir. (Açık kalp bazı yerlerde desteklemeye biliyor ama oyunlarda sosyal ağların çoğunda destekleniyor.)
Burada klavyede ve kopyalama yöntemi ile kalp nasıl bilgisi verdik. Hangi yöntemi istiyor hangi kalbi kullanmak istiyorsanız, kullanabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

24 Yorum Yazılmış “Klavyede Kalp ( ♥ ♡ ) Nasıl Yapılır?”

  1. Selam Rıza Bey, beğendiğiniz için mutlu olduk. Siteyi kullanarak görüşünüzü paylaştığınız için size minnettarız.

 1. Çok teşekkürler artık klavyede kalp işareti yapabiliyorum. Çok teşekkürler.  1. Selam Alper Bey, sizin için basitçe anlattık. Kolaylıkla kalp işaretini yaptığınız görmek bizleri mutlu etmektedir. Siteyi çevrenize önermenizi sizden rica ederiz.

 2. İçi boş kalp emojisi nasıl konuluyor. Bilgisayardan bir türlü bulamadım ya lütfen cevap verir misiniz?

  1. Selam İclal Hanım, sayfada ki boş kalbi fare ile seçerek sağ menü ve kopyalayınız, kullanmak istediğiniz yere fare sağ menü ve yapıştırınız.

 3. Bende olmuyo bende alt gr ve 3 e basınca # bu çıkıyor.

  1. Selam Servet Bey, Alt Gr tuşuna basmayacaksınız. Bu sayfaya yazıyor sadece alt yazan tuşa basacaksınız. Bakın böyle ♥ kalp çıkacaktır. Sayfayı dikkatli ve tam olarak okuduğunuzda görürsünüz.

  2. Sağ taraftaki rakamları kullanmalısın üstteki değil!

  3. Ben birsürü öğrendim iletiyim.
   alt 1 ☺
   alt 2 ☻
   alt 3 ♥
   alt 4 ♦
   alt 5 ♣
   alt 6 ♠
   alt 7 •
   alt 8 ◘
   alt 9 ○
   alt 10 ◙
   alt 11 ♂
   alt 12 ♀
   alt 13 ♪
   alt 14 ♫
   alt 15 ☼
   alt 16 ►
   alt 17 ◄
   alt 18 ↕
   alt 19 ‼
   alt 20 ¶
   alt 21 §
   alt 22 ▬
   alt 23 ↨
   alt 24 ↑
   alt 25 ↓
   alt 26 →
   alt 27 ←
   alt 28 ∟
   alt 29 ↔
   alt 30 ▲
   alt 31 ▼
   alt 126 ~
   alt 123 {
   alt 124 |
   alt 125 }
   alt 127 ⌂
   alt 456 ╚
   alt 444 ╝
   alt 465 ª
   alt 2223 »
   alt 223 ▀
   alt 44456 ¿
   Benden bu kadar.

    1. Selam Vehbi Bey, kullanmanız için paylaşmış İlayda Hanım ihtiyacınız olursa kullanırsınız. İlayda Hanım’a tekrar paylaşımı için teşekkür ederiz.

 4. Şey bende olmadı yani bende Ctrl ve 3 tuşuna basınca hiç bir şey olmuyor.

  1. Selam Kader Hanım, alt tuşuna dokunacaksın. Ctrl ve 3 tuşuna değil! CTRL+C metni kopyalamak için, siz klavye boşluk tuşu sol tarafından sadece Alt yazan tuşa basarak elinizi çekmeden 3 tuşuna dokunduğunuz kalp işareti çıkacaktır.

   Yanlış tuşa basıyorsunuz. Sayfayı dikkatli olarak okursanız nasıl yapacağınızı daha iyi anlarsınız.

  1. Zeynep Hanım kalp şekli denenerek burada sizlerin yapılması için anlatılmıştır olur tekrar deneyebilir misiniz şu anda aynısı biz yaptık ve ♥ bu şekilde oldu.

   Klavyede Alt tuşuna basıyor bırakmadan num lock yazılı olan rakamlardan 3 tuşuna basarak elinizi çekiyorsunuz.

 5. Bende sadece bu oldu ♥♣♠ siyahlarda var ama emoji şeklinde çıkıyor.

  1. Selam Gamze Hanım işte üst tarafta yapmışınız ilk simge koyu kalp simgesidir. Eğer açık renkli kalpten bahsediyorsanız, koplayarak yapın bu basittir ondan sonra bu kalpleri her yerde kullanabilirsiniz.

  1. Selam Abdurrezzak Bey, çok basit olmuyor diye bırakmayın hemen şimdi anlamanız için tekrar anlatalım en basit yönetimi yavanca yapın.

   İlk Alt tuşuna basın klavyede Alt Gr değil kesinlikli Alt Gr’den kalp işareti çıkmaz sadece Alt yazan klavye boşluk tuşu solunda ki elinizi Alt tuşundan çekmeden 3 rakamına basın ve ikisinden de çekin ♥ işte bu kadar.