Klavyede Karo ( ♦ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Burada size karo ( ♦ ) işaretinin nasıl yapılacağını ilk olarak klavyede daha sonra ise kopyala yapıştır ile nasıl basitçe yapacağınızı öğreteceğiz. İlk olarak klavyede kupa işareti nasıl yapılır bakalım sonra da kopyala ve yapıştın işlemini klavye kombinasyonları ile birlikte verelim.

Klavyede Karo ( ♦ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede Karo ( ♦ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede karo işareti yapabilmeniz için ilk olarak klavyede sol tarafta bulunan Alt butonuna dokunmalı elinizi bırakmadan Num Lock rakamlar ekranın da 4 rakamına basarak Alt ve 4 rakamından aynı anda elinizi kaldırmanız gereklidir.

Alt + 4 ♦

Burada dikkat etmeniz gereken işlem 4 rakamına basmadan önce mutlaka elinizi Alt butonundan kaldırmamak ve klavyede iki adet Alt ve Alt Gr butonları vardır. Bunlarda sol tarafta bulunan Alt butonunu kullanmak.

Alt butonunda karo çıkarken Alt Gr butonuna basarsanız karo simgesi çıkmayarak sadece 4 çıkacaktır.

Kopyalama ile Karo ( ♦ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Kopyalama işleminde yapacağınız işlem basittir. Alt tarafta yazılan karo simgesini fare ile seçerek farenizin sağ tuş ve kopyala sonra da nerede kullanmak istiyorsanız orada fare sağ tuş ve yapıştır işlemi yapmak olacaktır.

Kopyala işlemini klavye kombinasyonu ile yapmak için de karo ♦ işareti seçili iken CTRL+C yani kopyala,CTRL+V yani yapıştır kombinasyonu ile yapabilirsiniz. Normal şartlarda klavye kombinasyonlu kopyala ve yapıştırma yöntemi basit gözükürken eğer Alt + 4 klavye işlemi kopyalama yönteminden daha basittir. Bu yüzden size ilk yöntem olan klavye için Alt + 4 işlemini öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.