Klavyede Küçük ş Harfi ve Büyük Ş Harfi Nasıl Yapılır?

Klavyede küçük ş harfinin, büyük Ş harfinin nasıl yapılacağınız klavye ş harfi çalışmaması durumunda ş harflerini büyük ve küçük olarak nasıl yapacağınızı sayfada görebilirsiniz. Klavyede ş harfini basit şekilde küçük yapmak için klavyeniz de sadece ş harfine basmanız yeterlidir.

Büyük Ş harfi içinde klavyede Shift tuşuna basarak elinizi çekmeden ş harfine bastığınızda büyük Ş harfini yapabilirsiniz. Caps lock açıkken yine ş harfine basarsanız büyük ş Caps Lock kapalı haldeyken ş harfine basarsanız küçük ş harfini yapabilirsiniz.

Küçük ş Harfi ve Büyük Ş Harfi Yapma

Ş harfleri çalışmaması durumunda sayfada büyük Ş veya küçük ş harflerinden birisini fare ile seçerek farenizde sağ menü ve kopyala menüsünü kullanarak ş harfini kopyalayınız.

Kullanmak istediğiniz metin alanına giderek yine fare sağ tuş ve menüden yapıştır menüsünü kullandığınızda büyük Ş ve küçük ş harflerini yapabilirsiniz.

Fare sağ menü yerine kopyalama için CRTL ve C kopyalama işlemini, CTRL ve V yapıştırma işlemini yapmaktadır. Fare ile istediğiniz büyük ya da küçük ş harfini seçerek CTRL tuşları ile de kopyalama ve yapıştırma işlemi yapabilirsiniz.

Siz en uygun olanı hangisi ise alternatif yollar ile Ş harfini çıkarmayı bu şekilde basitçe sizde yapabilirsiniz. Sitede diğer harfleri nasıl yapacağınızı da bulabilirsiniz. Bunun için sitede Harfler sayfasına giderek diğer harfleri de nasıl çıkaracağınızı öğrenebilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.