Klavyede Küçük ü Harfi ve Büyük ü Harfi Nasıl Yapılır?

Klavyede Türkçe karakterlerden olan Ü harfini basıl basit bir şekilde yapabileceğiniz ve ü harfi çalışmaması durumda alternatif olarak büyük Ü ve küçük ü harfini nasıl yapabileceğinizi görelim. Ü harfi Türkçe bir harf olduğundan iki şekilde ü harfi yapılabilmektedir.

Klavyede Küçük ü Harfi ve Büyük ü Harfi Nasıl Yapılır?

Basitçe klavyede ü harfi yapmak için klavyenizde sadece ü harfine bastığınızda küçük ü harfi yaparsınız. Klavyenizde Shift ile birlikte Shift tuşuna basılı tutarak ü harfine basarsanız bu seferde büyük Ü harfi yapabilirsiniz. Caps Lock yine büyük Ü harfi için kullanılabilir. Klavyede Caps Lock tuşuna bastığınızda Caps Lock açıkken yani sol tarafta Caps Lock ışığı yanıyorsa ü harfine bastığınızda büyük Ü harfini Caps Lock kapalı iken ü harfine bastığınızda küçük ü harfini yaparsınız.

Klavyede basitçe büyük Ü ve küçük ü harfleri bu şekildedir. Ü harfi çalışmaması durumda ise kopyala ve yapıştır ü harfini işlemini yapabilirsiniz. Bunun için sayfada herhangi bir yerde küçük ü ya da büyük Ü harfini seçerek fareniz sağ menüsü ve sağ menüden kopyala menüsüne dokunuz.

Kopyalama işlemini yaptıktan sonra kullanmak istediğiniz alana giderek yine farenizin sağ menüsünü dokunarak yapıştır menüsünü kullandığınızda Ü ü harflerini çıkacaktır. Fare de kopyalama menüsü için CTRL + C ve kopyala için de CTRL + V tuşlarını kullanabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.