Klavyede Küme İşareti Yapma { } Küme Açma ve Kapama İşareti

Klavyede küme işaretlerinden olan küme açma işareti { ve küme kapama işaretlerinin } nasıl yapılacağını 3 farklı yöntemle sayfada bulabilirsiniz. Sayfada normal şartlarda küme işaretlerini bilen alam küme işaretlerini yapmak için tuşu bozuk olanlar içinde alternafit küme işaretleri yapılışı değinilmiştir.

Basit bir şekilde küme açma işreti ile başlayalım. Küme açma işaretini klavyenizde Alt Gr tuşuna elinizi basarak klavye üstünde bulunan 7 rakamına dokununuz ve elinizi çekiniz. Bu şekilde { küme açabilirsiniz. Basit bir hareketle de küme kapama işaretine bakalım.

Klavyede Küme İşareti Yapma { } Küme Açma ve Kapama İşareti

Küme işareti için yine Alt Gr tuşuna dokunarak elinizi alt tuşundan çekmeden klavye üstünde 1 den 9 kadarolan yine aynı yerde son rakam olan 0 tuşuna dokunuz ve Alt tuşundan elinizi kaldırınız. Bu şekilde } küm kapama işaretini yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken Alt tuşu değil Alt Gr tuşunu kullanmanız ve klavyenin üstünde sıralı oluşan rakamlardan 7 ve 0 rakamlarını kullanmalısınız. Num Lock alanı rakamları değil ve Alt tuşu değil.

Alternatif bir yol ise Alt Gr , 0 ya da 7 rakamları çalışmayanlar için Ascii ile küme açma ve kapama işaretlerini yapabilirsiniz. Ascii karakter eşlem kodları ise şunlardır.

Alt + 123 = { Küme Açma
Alt + 125 = } Küme Kapama

Ascii ile yapacaksanız burada Alt tuşunu kullanacaksınız.

Diğer bir yöntem ise kopyalama ve kullanacak alanda yapıştırmak olacaktır. Sayfanın herhangi bir yerinden küme açma işareti ve kapama işareti fare ile seçilerek fare sağ menü kopyala ve kullanacak metin alanında fare sağ menü yapıştır ile de küme açma ve kapama işaretlerini yapabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.