Klavyede Maça ( ♣ ) İşareti Basitçe Nasıl Yapılır?

Burada size iki farklı yöntem ile basitçe klavye ve kopyalama yöntemi ile ♣ (maça) işareti yapılmasının detayını anlatacağız.

İki türlü basit maça işareti yapabilirsiniz. Birincisi klavye kullanarak diğer ise kopyala yöntemi ile yapmak.

Klaye ♣ İşareti Yapma

Klavyede Maça ( ♣ ) İşareti Basitçe Nasıl Yapılır?

Klavyede maça işareti yapabilmeniz için klavye’nin sol tarafında yer alan Alt tuşuna basarak elinizi çekmeden Num Lock rakamlarını kullanarak 5 rakamına bastığınız, elinizi bıraktığınızda maça işareti çıkacaktır.

Alt+5 ♣

Burada dikkat etmeniz gereken klavyede iki adet Alt tuşu bulunmaktadır. Birisi solda sadece Alt yazan diğer ise sağda Alt Gr yazan siz sağ tarafta yer alan Alt GR tuşu maça işareti çıkmaz basarak 5 rakamına bastığınızda yine 5 yazacaktır.

Sol tarafta bulunan Alt tuşunu kullanmanız gerekmektedir. İkinci önemli işlem ise Alt tuşuna bastığınızda elinizi çekmeden baş rakamına basmanı gereklidir. Alt tuşuna basar elinizi bırakarak 5 rakamına basarsanız yine 5 yazacaktır. ALT elini beklet ve 5 rakamına bas Alt ve 5 rakamından aynı anda elini çek.

Kopyalama ile ♣ İşareti Yapma

Kopyalama yöntemi alt ise sayfadan herhangi bir maça işaretini fare ile seçerek farenizin sağ tuş ile kopyala ve kullanmak istediğiniz yere yapıştır işlemi ile de maça işaretini yapabilirsiniz. Normalde Alt + 5 işlemi zor gibi gözükse de en kısa süren işlem eğer unutmazsanız Alt+5 işlemidir. Bir daha maça işareti aramak ve kopyala / yapıştır ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.