Klavyede Slash (Eğik Çizgi) ( / ) Nasıl Yapılır? Alternatif Yöntemler

Klavyede slash eğik çizgi nasıl yapılır basit ve alternatif yöntemlerini burada sizlere vereceğiz. Özellikle web sitelerinde adres çubuğundan iki kere kullanılan slash // bu iki eğik çizgi klavyede en çok kullanılan işaretlerden birisidir.

Klavyenizde slash eğik çizgi yapmanın en basit yolu klavyenizin Num Lock rakamlar kısımda bulunan yıldız yanında ki / eğik çizgiye direk dokunarak yapabilirsiniz. Bu en basit yönetimidir. Eğer klavyenizde slash eğik çizgi işareti çalışmıyorsa alternatif iki yolla da byapabilirsiniz. Birincisi Ascii kodu diğer ise kopyala ve yapıştır yöntemidir. Bu yöntemlere de bakalım. Klavyede slash / eğik çizgi çalışmayanlara faydalı olacaktır.

Klavyede Slash (Eğik Çizgi) ( / ) Nasıl Yapılır?

Ascii ile eğik çizgi slash işaretini yapabilmek için klavyenizde sadece Alt tuşuna dokunarak elinizi çekmeden Num Lock rakamlarından 4 ve 7 rakamlarına dokununuz ve elinizi Alt tuşundan çekiniz. Bu şekilde / eğik çizgi slash işaretini çıkarmış olursunuz.

Alt + 47 = / Slash

Diğer bir yöntem ise kopyala ve yapıştır ile eğik çizgi çıkarma bunun için sayfada ya da burada / eğik çizgi işaretini fare ile seçerek seçili halde iken fare sağ menü gelen menüden kopya menüsünü seçiniz.

Kullanmak istediğiniz alana giderek metin alanına fare ile seçiniz tekrar sağ fare menü ve gelen menüden yapıştır menüsü ile slash işaretini çıkarabilirsiniz. Web adresinde iki adet slash vardır. Bir defa yaptıktan sonra yine hangi işlemi yaptıysanız bir defa daha yaparak iki adet slash çıkarabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.