Klavyede Sonsuzluk İşareti ( ∞ ) Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Biri teknik olarak diğeri ise daha basit yöntem ile göstereceğiz. Sonsuzluk işaretinin anlamını bilmeyenler için sonsuzluk işareti sonu olmayan sürekli devam eden anlamına gelmektedir. Genellikle tarihlerin sonunda kullanılır.

Teknik Olarak Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk İşareti

Anlamından sonra şimdi teknik olarak nasıl yapılır bakalım. Windows için bu menüleri gidiniz.

Başlat – Tüm Programlar – Donatılar – Sistem Araçları – Karakter Eşlem menüsünden teknik olarak yapabilmeniz bilgisayar yapabilmeniz mümkün olmaktadır.

Karakter eşlem Windows menüsü kısayol ile daha kolay açmak için şunu klaveye de yapabilirsiniz.

Klavyede Windows Pencere Tuşu + R tuş kombinasyonları kullanarak açılan çalıştır ekranına chanmap yazarak karakter eşlem menüsü açabilirsiniz.

Karakter eşlem menüsünde alt taraftan gelişmiş görünüm kutusunu işaretleyiniz.

Windows Pencere Tuşu + R Charmap

Gelişmiş görünüm kutusu yanında Unicode’ye git kurusuna 221E yazdığınızda üst tarafta sonsuzluk işareti çıkacaktır.

Sonsuzluk İşareti ( ∞ ) Nasıl Yapılır?

Bundan sonra bu sonsuzluk işaretini kopyalamak kaldı. Sonsuzluk işareti üzerine iki kere fare ile dokunuz alt kutuya sonsuzluk işareti çıkacaktır. Buradan “Kopyala” butonuna tıkladığınızda sonsuzluk işaretini kopyalamış olursunuz. İstediğiniz yerde sonsuzluk işaretini yapıştırarak kullanabilir.

Sonsuzluk İşareti Daha Basit Nasıl Yapılır?

Yukarıda bulunan teknik bilgiler sizin için uzun mu oluyor. Daha da kısa yapabilme imkânızda var. Üst tarafta verilen sonsuzluk işareti seçerek fare ile sağ tuş ile kopyalayarak istediğiniz yerde yapıştır menüsü kullanarakta yapabilirsiniz.

Her iki yöntemde de size sonsuzluk işaretini gösterdik. Bilgisayar eğitimi için sonsuzluk işaretini öğreniyorsanız, ilk gösterilen teknik yöntem yani karakter eşlem ile sonsuzluk işareti nasıl yapılır öğrenmenizi ve pekiştirmenizi tavsiye ederiz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.