Klavyede Space (Boşluk Tuşu) Çalışmıyorsa Boşluk Yapma

Klavyenizde eğer space yani Türkçe olarak boşluk tuşu çalışmıyorsa basit bir şekilde nasıl boşluk tuşunu çıkaracağınızı sayfada bulabilirsiniz. Boşluk tuşunu çıkarmak için burada sadece size ascii ile boşluk yapmadan bahsedeceğiz.

Boşluk tuşunu normal da sayfada herhangi bir kelime arasında bulunan boşluk fare ile seçilerek yine fare ile sağ tuşa dokunarak gelen menüden kopyala ve kullanmak istediğiniz yerde yine fare ile sağ menü ve yapıştır olarak da yapabilir.

Klavyede Space (Boşluk Tuşu) Çalışmıyorsa Boşluk Yapma

Klavye ile boşluk tuşunu çıkarmak için ilk olarak klavyenizde Alt tuşuna basınız. Alt tuşundan elinize çekmeden klavyede sağ tarafta 3 erli rakamlardan sırası ile 3 ve 2 tuşuna basınız ve Alt tuşundan elinizi çekiniz.

Alt + 32 = Boşluk ( )

Burada dikkat etmeniz gereken klavyede iki adet Alt tuşu vardır. Birincisi Alt diğer ise Alt Gr burada sadece Alt tuşuna basmalı ve 3 ve 2 rakamlarına dokunmalısınız. Alt Gr tuşuna basmayınız. Diğer bir husus ise klavyede üst tarafta sıralı rakamlar ve sağ tarafta 3 erli rakamlar bulunmaktadır. Klavye üstünde sıralı rakamlardan değil klavye sağ tarafında bulunan 3 erli rakamlardan 3 ve 2 rakamlarına dokunmanız gerekir.

Alt tuşundan elinizi çekmeyiniz. Alt tuşundan elinizi çeker ve 3 ve 2 rakamına dokunursanız. Alt tuşundan elinizi çektiğinizde ascii işlemi olarak bilgisayar algılamayacak ve 3 ve 2 rakamını yazacaktır. Sol eliniz alt tuşunda basılı olarak bekleyiniz ve 3 ve 2 rakamına basınız.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.